GAFLETİ UZUN OLANIN!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bugünkü yazımız, tarih Öğretmeni Ali KUZENCİK ten derlenmiştir. Osmanlı’nın son dönemlerinde “Alaydan yetişme” YEDİ-SEKİZ HASAN PAŞA vardı. Bu lakapla bilinmesinin sebebi bu paşanın imzası, Arapça yedi ve sekiz rakamlarının birleşmesinden oluştuğu için adı böyle kalmış. Hasan Paşa “Harbiye” değil de “Alaylı” olduğundan okuma yazması zayıftır lakin hitabeti, görgüsü ve nezaketi çok gelişmiştir. Tam bir vatansever olan Hasan Paşa’yı çekemeyenler, başına türlü çorap örerler ve sonunda Hasan Paşa azledilir, her şeyi elinden alınır. Hasan Paşa tebdili kıyafet ederek Adapazarı civarında bir çiftliğe bahçıvan olarak işe girer ve ailesiyle beraber orada çalışmaya başlar. Padişah yıllar sonra bir vesile ile Hasan paşayı affeder ve huzura çağırır. Tekrar göreve davet eder.
İstanbul’a gelip Padişahın huzuruna çıkıp şartı olduğunu söyler,
Padişah kabul eder. Plana göre, üst düzey paşalar ve idareciler toplanır. Padişah der ki;”bugün buraya sizi sadakatinizi ölçmeye çağırdım. Bana sadık olan şu tabağın içindeki b*ktan bir parmak alıp yiyecek” der.

GEVŞEKLER, YAĞCILAR
Ne kadar yağcı, gevşek, bütün dünyaları “mıymıntı”
adam varsa dediğini yaparlar..! Geriye on kişi kalır “Siz ne beklersiniz, Bana karşı mı geliyorsunuz? Hiç mi hatırım,
itibarım yok sizin yanınızda” diye hiddetlenir. Ölümü göze alan bu yiğit adamlar der ki; “-PADİŞAHIM HATIR İÇİN B*K YENMEZ” deyince, Hasan Paşa gizlendiği yerden çıkar ve der ki;
“İşte, Padişahım senin ve devletin gerçek sadık adamları bunlar..!!”
Hasan Paşanın bu operasyonunun, Osmanlının ömrünü kırk yıl uzattığı da söylenmektedir. II.Abdülhamit Han’ı etrafına topladığı 400 kişilik çapulcu güruhu ile Yıldız Sarayını basan İngiliz ajanı Ali Suavi’yi bir sopa darbesi ile öldüren ve darbeyi Beşiktaş Karakolu’ndan gelen kuvvetler ile bastıran devletine bağlı bu cesur askere Allah rahmet eylesin, Nezd-i.Allah, devleti idare   edenlere“Hain Fetö’nün hatırı için B*K YEMEYECEK Yarenler nasip etsin ki; Türk devlet geleneğine uzak,  gereksiz hareketlerle milletin örf ve adetlerine yakışmayan ve Aziz Türk Milletinin sinir uçları ile oynayan, kendilerine seçim kaybettiren “Kozmik” gibi dengesiz söz ve davranışlardan uzak kalınmalı devlet idaresinden  uzaklaştırılmalı.!“NE TALE GAFLETE HU,ZALE DEVLETE HU.!”
Gafleti uzun olanın,Devleti yok olur.!

Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 24/11/2020, Salı günü yayınlandı, 484 defa görüntülendi
*