Vali Aktaş, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunu Ziyaret Etti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Valiliği’nin haberine göre; Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunu ziyaret etti.

Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunu ziyaret ederek, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Çağman Esirgemez, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Sanat Tarihçileri Prof. Dr. Ali Osman Uysal, Doç. Dr. Oğuz Koçyiğit,  Arkeolog Erhan Öztepe, Şehir Plancısı Erdal Türk, Mimar Tuğba Şenol ve Avukat Halil İbrahim Kahraman ile bir araya geldi.

Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurul Üyeleri ile tanışıp bir süre görüşerek Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna yeni atanan kurul üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Vali İlhami Aktaş, kurul üyeleriyle Çanakkale’nin tarihi ve kültürel varlıkları başta olmak üzere Çanakkale’nin turizm potansiyelini değerlendirdi.

Çanakkale Valiliği olarak Çanakkale’de bulunan tarihi mekanlarımızı geleceğe en iyi şekilde aktarmak için gereken her şeyin yapılacağını belirten Vali İlhami Aktaş, kurul üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.


Bu haber 23/11/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 316 defa görüntülendi
*