Bankalardan HES hazırlığı

2 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çarşı Caddesi üzerinde faaliyet gösteren, banka şubelerinin bazılarında, koronavirüs tedbirleri kapsamında, önümüzdeki günlerde HES kodu ile müşteri alınabileceği öğrenildi. HES kodu hayatın her alanında aktif bir şekilde kullanılacak.

Hayat Eve Sığar (HES) kodu, hayatın birçok alanında kullanılmaya başlanıyor. Özellikle konaklamalarda, otellerde, pansiyonlarda, kamu kurumlarında, resmi dairelerde, ateş ölçümlerinin yanı sıra, vatandaşlara HES kodları da soruluyor. Gerekli kontrolleri yapılan vatandaşlar şubelere ve dairelere o şekilde alınıyorlar.

Önümüzdeki günlerde ise, kent içi toplu ulaşımda da HES kodları zorunlu olacak. Hayat Eve Sığar üzerinden alınan HES kodları, kent kart ile eşleştirilip, otobüslerde başka bir şey yapmaya gerek kalmadan, sadece kart okutularak kullanılacak.

Öte yandan, edinilen bilgiye göre, Çarşı Caddesi’nde faaliyet gösteren banka şubelerinin bazılarında ise önümüzdeki günlerde vatandaşları şubeye HES kodları ile alacakları belirtildi. Banka şubesine girmek isteyen vatandaş, sırasını bekleyecek, sıra kendisine geldiğinde, ateş ölçümünü yaptırıp, HES kodun söyleyerek içeriye alınabilecek.

Uygulama hayata geçirilirse, hem banka personellerinin hem vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda çalışmaları sağlanmış olacak.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/11/2020, Pazar günü yayınlandı, 328 defa görüntülendi
*