Sokak hayvanlarının rutin sağlık kontrolleri yapıldı

2 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Esenler Mahallesi’nde bulunan Kedi Köyü ile Sosyal Konutlar Mevkiinde bulunan kedi evlerindeki sokak hayvanlarının rutin sağlık kontrolleri gerçekleştirildi.

Çanakkale Belediyesi’nin haberine göre; “Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, can dostlara yönelik rutin olarak gerçekleştirilen sağlık kontrolü çalışmalarına devam ediyor.

Kent genelinde can dostlar için yürütülen çalışmalar kapsamında Esenler Mahallesi’nde bulunan Kedi Köyü ile Sosyal Konutlar Mevkiinde bulunan kedi evlerindeki can dostların rutin sağlık kontrolü işlemleri bu hafta da gerçekleştirildi.

Bu çalışmalar doğrultusunda veteriner ekipleri tarafından yerinde tedavisi mümkün olan can dostlara bakım yapılırken, gerekli görülen hallerde ise tedavi ve bakım çalışmaları Çanakkale Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri öte yandan, can dostların kısırlaştırma, sahiplendirme ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmaları da hız kesmeden sürdürüyor.”

Haber Merkezi


Bu haber 21/11/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 228 defa görüntülendi
*