Prof. Dr. Şener,”Her işi ters yapıyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Prof. Dr. Alper Şener, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda tüm dikkatleri üzerine topladı. Aşı bulundu müjdesini paylaşan Prof. Dr. Uğur Şahin, eğer burada olsaydı diyen Şener, “Günde 200 hasta bakıp, evin yolunu zor bulurdu” dedi. Şener, işleyişi eleştirerek, “Her işi ters yapıyoruz” siteminde bulundu.

İşleyişi ve süregelen rutin iş yükünü eleştiren Prof. Dr. Alper Şener, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ) Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, “Bir sistem yaratamazsanız, başkasınınkine köle olursunuz. Deniliyor ki Pfizer-Biontech 1.3 Milyar doz aşı üretecek. Sadece Uğur bey ve Özlem hanımın 790 Milyar Dolar kazancı olacak. Türkiye’nin tüm borç tutarından fazla.

Bizde ki durum ne biliyor musunuz? Bilim üretecekler, rutin iş yükü ile boğuluyorlar. Araştırma görevlileri ne tez ne araştırma yapabiliyorlar, ne de deneyimler makaleye dönüyor! Çünkü her işi ters yapıyoruz. Araştırma yapacaklar, bilim üretecekler etkin kullanılamıyor! Prof. Dr. Uğur Şahin burada olsa idi günde 200 hasta bakıp, evin yolunu zor bulurdu. Ne aşısı!” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/11/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 479 defa görüntülendi
*