Gökçeada’da Bu sefer korkulan olmadı

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gökçeada’da, geçtiğimiz günlerde İsmail Bulmuş kalp krizi geçirmiş ve dakikalar süren ulaşım çilesinin ardından hayatını kaybetmişti. O günden sonra Gökçeada’nın durumu ve oluşabilecek olumsuzluklarda ulaşım problemi çok tartışıldı. Geçtiğimiz gün, akşam saatlerinde adada bir kalp krizi vakası daha gerçekleşti. Neyse ki bu sefer korkulan olmadı, askeri helikopter havalandı.

Gökçeada’da, geçtiğimiz günlerde,  adanın sevilen isimlerinden İsmail Bulmuş, akşam saatlerinde kalp krizi geçirmişti. Bulmuş için Çanakkale’den sağlık helikopteri kalkmamış, Bulmuş önce Sahil Güvenlik botu ile Kabatepe’ye getirilmiş, oradan ise Eceabat’a nakledilmişti. Dakikalar süren ulaşım neticesinde, Bulmuş hayatını kaybetmişti.

O günden sonra, sağlık helikopterinin neden kalkmadığı sorulmuş ve Gökçeada Devlet Hastanesi’nde şok cihazının olmadığı dile getirilmişti.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Hasan Çelik, Gökçeada’da kalp krizi geçirdi. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’a konu arz edildi ve Aktaş’ın girişimleri ile Bandırma’dan kalkan askeri helikopter adada, kalp krizi geçiren Hasan Çelik’e ulaştı. Elde edilen bilgilere göre, kalp krizi geçiren hasta, en kısa zamanda en yakın, tam teşekküllü hastaneye nakledildi. Bu sefer neyse ki korkulan olmadı.

Gökçeadalı vatandaşlar ise artık bu konunun bir çileye dönüştüğünü ve ilk müdahalenin sürekli olması gerektiğini belirttiler. Adada kalp krizi geçirildiği vakit nasıl müdahale edileceğinin bilinmesi ve müdahalenin hızlı olması için kalıcı çözümler istediklerini dile getirdiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/11/2020, Cuma günü yayınlandı, 395 defa görüntülendi
*