Sosyal medya kısıtlama ile yıkıldı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde, Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kısıtlamalar ile ilgili açıklamalarına kitlendi. O açıklamalar dikkatler dinlenirken, bazı yanlış anlaşılmalar mizah konusu oldu. Sosyal medyada, iki gündür en çok konuşulan konu kısıtlamalar oldu.

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kameraların karşısına geçerek, önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirlerinin genişletildiğini kamuoyu ile paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tek tek tüm kısıtlamaları dile getirdi.

Bu kısıtlamalar arasında en can alıcı olanı ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması oldu. Hafta sonları saat 10.00-20.00 saatleri arasında kalan dilimin dışında sokağa çıkmak kısıtlanırken, sosyal medya adeta çalkalandı. Vatandaşlardan bazıları, saat 10.00-20.00 arasında çıkılmayacak, geri kalan zamanlarda çıkılacak gibi anladılar. O anlarda telefonlarına sarılan yurttaşlar sosyal medyada adeta paylaşım yağmurunda bulundular.

Konuyla ilgili espriler ve paylaşımlar havada uçarken, 81 ile gönderilen genelge ile taşlar yerine oturdu ve kafalar netleşti.

Tunahan Ünsal


Bu haber 18/11/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 482 defa görüntülendi
*