Esener ve Yetik’i ağırladık

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

57.Antalya Film Festivali’nden ödül ile dönen, “Dirlik Düzenlik” filminin yönetmeni ve senaristi Nesimi Yetik, filmin oyuncusu, aynı zamanda da yapımcısı ve senaristi olan Betül Esener, Çanakkale Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Çekimlerinin Çanakkale’de gerçekleştiği Dirlik Düzenlik filmi, 57. Antalya Film Festivali’nde, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda, Cahide Sonku Ödülü’ne layık görüldü. 57.Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden ödül ile dönen “Dirlik Düzenlik” filminin yönetmeni ve senaristi Nesimi Yetik, filmin oyuncusu, aynı zamanda yapımcısı ve senaristi olan Betül Esener, Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Şefi İftihar Vanlı ile birlikte Çanakkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Çektiği filmlerle birçok dalda çeşitli ödüllere sahip olan Nesimi Yetik, ikinci uzun metraj filmiyle de ses getirdi. Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği koristlerinden olan Betül Esener ve rol arkadaşları kentlimiz Dudu Yetik ve Asiye Dinçsoy, Yetik’in yazıp yönettiği ve çekimlerinin Çanakkale’de gerçekleştiği “Dirlik Düzenlik” filmi ile 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Cahide Sonku Ödülü’ne layık görüldü.

Başarılarının ardından Çanakkale’ye gelen iki ismi, Çanakkale Belediyesi adına Kültür İşleri Müdürü Özlem Eryiğit ağırladı. Eryiğit sanatçılara Belediye Başkanı Ülgür Gökhan adına Çanakkale Seramiği takdim etti.

Haber Merkezi


Bu haber 27/10/2020, Salı günü yayınlandı, 11187 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com