Meşe palamutları toprakla buluştu

8 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İda Dayanışma Derneği ile Çocukluk Bizde Kalsın Derneği bir araya gelerek geçtiğimiz Cuma günü Aralık 2021’de toprakla buluşacak fidanlar için meşe palamutlarını toprakla buluşturdu.

İda Dayanışma Derneği ile Çocukluk Bizde Kalsın Derneği bir araya gelerek geçtiğimiz Cuma günü Aralık 2021’de toprakla buluşacak fidanlar için meşe palamutlarını toprakla buluşturdu. 50’ye yakın meşe filizi yetiştirmek için yaşları 3’le 6 arasında değişen yaklaşık 30 çocukla bir araya geldiklerini belirten İda Dayanışma Derneği temsilcisi ve yaşam savunucusu Pınar Bilir; “Meşe palamutlarını Özgürlük Parkı’ndan ve Güzelyalı Köyü’nden İbrahim Gül öğretmenimiz ve Cemil Doğan abimiz topladılar. Pek çok okula da meşe palamutlarının dağıtımını yaptılar.

Yaşama her alanda sahip çıkmaya devam ediyoruz ve Aralık 2021’de toprakla buluşacak fidanlarımız için bugün meşe palamutlarımızı toprakla buluşturduk. İda Dayanışma Derneği olarak çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. İda Dayanışma Derneği’nin çoğu üyesi öğretmen, kendilerine emekli denilmesinden asla hoşlanmıyorlar ve öğretmenin emeklisi olmaz diyorlar. Bu nedenle başta İbrahim Gül ve Sevihan Gül öğretmenimiz olmak üzere her bir öğretmenimiz bu etkinliklere günlerce hazırlık yapıyor ve çocukları nasıl mutlu kılabiliriz diye her bir detayı düşünüyor. Müziği, şarkısı, şiiri ve ışıldayan gözleriyle herkes elinden geleni ortaya koyuyor ve çocukların mutluluğuyla yoğuruyor.

Çocukluk Bizde Kalsın Derneği’nin gönüllülük esasıyla kurulan eğitim sistemi ile çok değerli emektar öğretmenlerinin sevgisi İda Dayanışma Derneği’nin öğretmenleriyle buluşunca ortaya harikalar çıkıyor. Umutlarımız gözlerimizde, yaşamımız ellerimizde” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 25/10/2020, Pazar günü yayınlandı, 1201 defa görüntülendi
*