Gelibolu’da kaçak tütün operasyonu

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Gelibolu’da Tütün ve Tütün Mamullerinin satışını yapan iş yerlerinde yapılan denetim sonucu çok sayıda doldurulmuş sigara, gümrük kaçağı tütün, çay, nargile kömürü, sigara kağıdı ve sökülmüş bandrol ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Gelibolu’da Tütün ve Tütün Mamullerinin satışını yapan iş yerlerinde yapılan denetim sonucu çok sayıda doldurulmuş sigara, gümrük kaçağı tütün, çay, nargile kömürü, sigara kağıdı ve sökülmüş bandrol ele geçirildi. Ele geçirilen 29.600 adet doldurulmuş sigara, 28 paket Gümrük Kaçağı Tütün, 9 kutu 1800 adet Gümrük Kaçağı boş makaron, Gümrük Kaçağı 750 adet Çakmak, Gümrük Kaçağı 12 kutu çay, 30 paket Gümrük Kaçağı Nargile kömürü, 1350 paket Gümrük Kaçağı sigara sarma kağıdı, 31 adet sökülmüş bandrol ve 40 kilogram kıyılmış tütün idari yaptırım için Tarım Orman Müdürlüğüne teslim edildi.

F.K isimli şüpheli şahsa, eşyayı, aldatıcı işlem ve davranışlarla gümrük vergileri kısmen veya tamamen ödenmeksizin ülkeye sokma suçundan adli işlem yapılırken, alınan ifadesinin ardından Savcılık talimatıyla Şube Müdürlüğünden salıverilmiştir.

Haber Merkezi

 


Bu haber 28/09/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 7 defa görüntülendi
*