Sağlık için yürüdüler

1 ay önce Güncel Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bu yıl 23 – 30 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan, Avrupa Komisyonu girişimi ile kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden Avrupa Spor Haftası etkinlikleri Çanakkale ile 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, sporcular ve vatandaşlarla birlikte Golf Çay Bahçesi’nden Çağlar Kaynak Spor Sahası’na dek yürüdü.

Çanakkale Kordon Golf Çay Bahçesi önünden Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ile başlayan Avrupa Spor Haftası etkinliğine; Vali İlhami AKTAŞ, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale İli Merkez İlçe Belediye Başkan Vekili Mehmet İrfan Mutluay, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Sedat Bektaş, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve çok sayıda sporcu katıldı.

Kordon Çağlar Kaynak Semt Sahasında devam eden Avrupa Spor Haftası etkinliğinde bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çanakkale Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Hakan Savran, Avrupa Spor Haftası ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Avrupa Spor Haftası etkinliği; Halk Oyunları İl Temsilciliğinin halk oyunları gösterisi ve sporcuların jimnastik ile taekwondo gösterilerinin ardından sona erdi.

Esra Çanlı


Bu haber 23/09/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 9 defa görüntülendi
*