Milli Atletimiz Oğuz Uyar’dan 3 Madalya 

Geçtiğimiz haftalarda gençlerde ve büyüklerde 200 Metrede Türkiye Şampiyonu olan Çanakkaleli sporcu Oğuz Uyar, bu kez U20 Balkan Şampiyonasında boy gösterdi. Uyar, 3 madalya kazanarak kentin gururu oldu. 

Çanakkale İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün haberine göre; Geçtiğimiz haftalarda gençlerde ve büyüklerde 200 Metrede Türkiye Şampiyonu olan Çanakkaleli sporcu Oğuz Uyar, bu kez U20 Balkan Şampiyonasında boy gösterdi Konuyla ilgili Müdürlük’ten yapılan açıklamada şöyle dendi: 

Geçtiğimiz haftalarda gençlerde ve büyüklerde 200 Metrede Türkiye Şampiyonu olan ilimiz sporcusu Oğuz Uyar, bu kez U20 Balkan Şampiyonasında boy gösterdi. Uyar, 12-13 Eylül 2020 tarihinde İstanbul’da 50. kez düzenlenen U20 Balkan Şampiyonasında ülkemizi temsil ederek katıldığı 100 metre ve 200 metrede Balkan 3’üncüsü oldu.” 

Ayrıca; 4×100 m de Milli Takımımız ile birlikte, ülkemize Balkan 2.liği kazandırdı. 13 ülkenin katıldığı “Balkan Şampiyonasında”, genel puanlamada ve madalya sıralamasında Türkiye 40 madalya ile 1. oldu.” 

Milli Atlet Oğuz UYAR, önümüzdeki haftaya “Romanya Büyükler Balkan Şampiyonasında”ilimizi ve ülkemizi temsil edecek. Katıldığı Şampiyonada ülkemize madalyalar kazandıran milli sporcumuzu ve Antrenörü Vijdan Berberoğlu’nu tebrik ediyoruz.