Online eğitimde yaşanan sorunlar için Destek noktaları açıldı

İlköğretim Haftası dolayısıyla, çelenk sunum töreni gerçekleşti. Tören sonrası konuşan ve online eğitim ile ilgili merak edilen bir noktaya değinen, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, “Destek noktaları açıldı” ifadesinde bulundu.

 Okullarda pandemi koşullarından dolayı uzaktan eğitim modeline devam edilecek. Uzaktan eğitim modelinde, öğrencilerin ve ailelerin sorun yaşamaması için gerekli çalışmaların yapıldığı belirtildi.

 Dün saat 9.30’da, Cumhuriyet Meydanı’nda, İlköğretim Haftası’nın başlangıcı sebebiyle çelenk sunum töreni düzenlendi. Düzenlenen tören sonrasında, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, internet ve bilgisayara erişemeyen, erişimde sorun yaşayan öğrenciler için Destek Noktaları açıldığını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde, EBA bölümü içerisinde yer alan okullar listeli bir şekilde kamuoyuna ilan edildi. Çanakkale Merkez’de ise destek noktası açılan okullar, başlıca İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Turgut Reis Ortaokulu ve Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

“Eğitim- öğretim faaliyetlerimiz hızla devam edecek”

İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, “2020-2021 eğitim öğretim yılındayız. İlköğretim Haftası’nı çelenk törenimiz ile başlatmış oldu. Her zamanki gibi olmadı… İçinde bulunduğumuz malum süreçten dolayı. Etkinlikler biraz daha sönük önceki yıllara göre… Eğitim-öğretim faaliyetimiz hızla devam edecek.

“Birçok noktada destek hizmet verilecek”
Özellikle uzaktan eğitim konusunda, erişemeyen öğrencilerimiz için destek noktalarımız birçok noktada açıldı. Bakanlığımızın sitesinde hangi okullarda erişim noktaları olduğu yayınlandı. Destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal