Kan bağışına destek verecekler

Çanakkale merkezde izcilik faaliyetlerinin yanı sıra birçok spor ve eğitim-kültür alanında çalışmalar yapan Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği, İzcilik Federasyonu’nun başlattığı kan bağışı seferberliğine destek vereceğini açıkladı.

Çanakkale merkezde izcilik faaliyetlerinin yanı sıra birçok spor ve eğitim-kültür alanında çalışmalar yapan Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği, İzcilik Federasyonu’nun başlattığı kan bağışı seferberliğine 15 Eylül Salı günü destek vereceğini açıkladı.

İlgili açıklamada şöyle dendi:

“Biz izciler, kendimizi bedence sağlam tutmak ve başkalarına her zaman yardımcı ve yararlı olmak için şerefimiz üzerine and içtik. Türkiye İzcilik Federasyonu’nun “Kampın Kanında Hayat Var” sloganıyla başlatmış olduğu Kan Bağışı Seferberliği ’ne destek vermek için daima hazır olduğunuzu ve bunu herhangi bir karşılık beklemeden yapacağınızı biliyoruz. Unutmayın: “Bir Damla Kan bir Can Demektir”. Haydi izciler can verelim! ÇASGED ailesi olarak siz değerli takipçilerimizi belirtilen gün ve saatte kan bağışında bulunmaya ve bu güzel faaliyete destek olmaya davet ediyoruz. Yapacağınız bağış ve hayata kazandıracağınız bir can için şimdiden teşekkür ederiz.”

Haber Merkezi