“3 bine yakın şantiyemizde hummalı bir çalışma var”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, inşaat çalışmaları devam eden Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’ndaki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu.  Karaismailoğlu, Ülkemizin her bir noktasında çok büyük, özverili bir çalışma var. Doğusu, Batısı, Kuzeyi, Güneyi fark etmiyor. 3 bine yakın şantiyemizde hummalı bir çalışma var. Çanakkale köprüsünün çalışmaları da bir taraftan devam ediyor. Yine ayın 19’unda Kuzey Marmara Otoyolu’nun beşinci kesimini tamamlıyoruz” dedi.

Nisan ayında çıkan Cumhurbaşkanlığı Kararanamesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilen Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı çalışmaları devam ediyor.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mayıs ayından bu yana çalışmaların sürdüğü inşaat alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Türkiye’de 3 bine yakın  şantiyede çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini anlatan Karaismailoğlu, “Ülkemizin her bir noktasında çok büyük, özverili bir çalışma var. Doğusu, Batısı, Kuzeyi, Güneyi fark etmiyor. 3 bine yakın şantiyemizde hummalı bir çalışma var. Bütün amacımız, vatanımıza, milletimize hizmet noktasında, vatandaşlarımızın,  milletimizin yaşam kalitesini güçlendirmek, onların yaşamını kolaylaştırmak için projeler yapıyoruz. Dünyanın gıpta ile baktığı mühendislik çalışmaları bir taraftan devam ediyor. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıran ihtiyaçlar da bir taraftan gideriliyor. Bütün dünyanın en büyük projeleri ülkemizde yapılıyor. Malumlarınız, geçen hafta dünyanın en büyük projelerinden biri, Ankara-Niğde Otoyolunun 170 kilometrelik bir kısmını açtık. Daha önce İstanbul’da Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bitirilip vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştu. Çanakkale köprüsünün çalışmaları da bir taraftan devam ediyor. Yine ayın 19’unda Kuzey Marmara Otoyolu’nun beşinci kesimini tamamlıyoruz. 400 kilometrelik bir aksın, İzmit bölgesini tamamen pas geçecek, D-100 trafiğini, İzmit’in trafiğini rahatlatacak önemli projenin beşinci kesimini inşallah trafiğe açacağız” dedi.

Haber Merkezi