Vali Aktaş pazar alanlarını denetledi

Vali İlhami Aktaş, geçtiğimizi günlerde pazar yerlerini denetledi. Koronavirüs tedbirlerinin uygulanıp, uygulanmadığını, bizzat yerinde inceledi. Denetlemelere, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul üyeleri de katıldı.

Çanakkale Valiliğinin haberine göre; Vali İlhami Aktaş, İçişleri Bakanlığının “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Sağlık Hepimiz İçin” sloganı ile kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra ortak kullanım alanlarından olan pazar yerinde alınması gereken Koronavirüs tedbirlerini yerinde denetledi.

Vali İlhami Aktaş, vatandaşlarımızın pazar yerinin giriş – çıkış noktalarında kontrolünü sağlayan zabıta memurundan Koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen kurallara uyulup uyulmadığı ve uygulanan Koronavirüs tedbirleri hakkında bilgi aldı.

Vali İlhami Aktaş, “Pazar esnafımızın alınan tedbirlerin uygulanmasında büyük katkısı var. Bu süreçte bizlere destek oldukları için pazar esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde de yoğun önlemler alındığını ifade eden Vali İlhami Aktaş, “Alınan tedbirlere uyarak evlerinde kalan ve bu çalışmalarda bizlere destek veren bütün Çanakkaleli vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Mecbur kalmadıkça evlerimizden dışarıya çıkmayalım, çıktığımızda da sosyal mesafemizi koruyalım. Tedbirlere sıkı bir şekilde uyulması Koronavirüs ile mücadelede başarıya ulaşmamızı hızlandıracaktır” dedi.

Yapılan denetimlerin ardından Vali İlhami Aktaş, pazar esnafıyla bir süre görüşüp sohbet ederek bereketli kazançlar temennisinde bulundu. Cuma pazarının daha geniş olarak kullanılmasının sosyal mesafenin sağlanması açısından önemine vurgu yapan Vali İlhami Aktaş, Cuma Pazarında belediye zabıtasınca alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak gerekli talimatları yerinde verdi.

Vali İlhami Aktaş’ın Koronavirüs tedbirlerini denetlemelerinde; Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul üyeleri bulundu.