Geyikli ve Karabiga’ya doğalgaz müjdesi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Geyikli’nin ve Karabiga’nın doğalgaz dağıtım bölgesine dahil edildiği müjdesini paylaştı. Grup Başkanvekili Turan, konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Dün itibarıyla bu karar alındı. Bizde başlayan iş biten iştir” ifadelerinde bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Geyikli ve Karabiga’nın doğalgaz dağıtım bölgesine dahil edildiği müjdesini verdi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Grup Başkanvekili Turan, “Hamdolsun, bir sözümüzü daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Tarihin, denizin ve doğanın buluştuğu kentlerimiz Geyiklimiz ve Karabigamız doğalgaz dağıtım bölgesine dahil edildi. Dün itibarıyla bu karar alındı. Bizde başlayan iş biten iştir” dedi.

Doğalgazın beldelerin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını ifade eden Turan; “Bu iki güzel sahil beldemiz gün geçtikçe büyüyen beldelerimiz. Doğalgazın gelmesi; turizmin gelişmesine önemli katkı sunacak, beldelerimizin havasını daha temiz kılacak, evlerimizin ısınmasında rahatlık sağlayacak. Özellikle kadınlarımız soba ve kömür derdinden kurtulacak. Bu süreçte desteğini esirgemeyen Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na, ilk günden bu yana konuyu ısrarla takip edip sürecin sonuçlandırılmasında talep ve yükümlülükleri yerine getiren Geyikli Belediye Başkanımız Mevlüt Oruçoğlu’na ve Karabiga Belediye Başkanımız Ahmet Elbi’ye, EPDK Başkanımız Mustafa Yılmaz’a ve kurum yetkililerine teşekkür ediyor; hemşehrilerimize, Geyiklimize ve Karabigamıza hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Haber Merkezi