DÜĞÜN YAPMAYIN!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yapana da gitmeyin. Yahu bu sıkıntılı günlerde Allahın emri mi? Önümüzde birçok örnek var, Geçen hafta, Bursa da Karantinadan kaçıp, kızının düğününe giden anneyi yazmıştık. Bu hafta da, Denizli de, bir hafta sonra düğünleri olacak iki Gelin adayı, başka bir düğünde Virüs kaptıkları için, kendi düğünlerine katılamamışlar. Yapmayın Allah aşkına. Etmeyin, eylemeyin. Sizlerin mutluluğu için toplumun sağlığını tehlikeye atmayın. Basın nikâhı, sonra ne mok yersiniz yiyin. Bu aralar, Düğün, mevlit, sünnet, cenaze ve taziyeyle ilgili çok güzel bir yazı dolaşıyor. Sizinle paylaşmak istedik. Buyurunuz.”Ben avm’ye, düğün- nişan gibi topluluklara, gezmelere gitmiyorum /gitmeyeceğim de. Gidersem ölür ve öldürebilirim. Yaşamayı, hayatı, ailemi, evlatlarımı, arkadaşlarımı, dostlarımı ve kendimi seviyorum. Kendimi ve ailemi her zaman karantinada tutuyorum. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyorum. Bunları yaparsam yaşarım ve ben yaşarken yaşatmak istiyorum. İnsanlarla birlikteyken maske 😷 takıyorum ve sizden 2 metre uzakta duruyorum.

BİRLİKTE YAŞAMAK

Size saygı duyduğumu bilmenizi isterim, virüsü taşıyor ancak belirtilerini göstermiyor olabilirim ve virüsü size bulaştırabilme riskim var. Hayır, virüs “korkusu” ile yaşamıyorum, sadece sorun olmak değil, çözüme katkı sağlamak istiyorum. Böylece kendimi, toplum sağlığına katkıda bulunan bir yetişkin gibi hissediyorum. Dünya benim etrafımda dönmüyor. Kendimizden başkalarını da düşünerek yaşayabildiğimizde, bütün dünya çok daha iyi bir durumda olacak. Maske takmak ve 2 metre uzakta durmak, beni zayıf, korkak, aptal ya da “kontrol altında” değil, düşünceli ve saygılı bir birey yapar. Bir an için sevdiğiniz ve değer verdiğiniz birinin hastalandığını farz edin. Lütfen bir birimizin yaşam hakkına saygılı olalım. Lütfen dikkat edelim, yaşamak ve yaşatmak istiyorsanız.. Yaşama ve yaşatma hakkım her şeyden önemli..Maske Mesafe Hijyen”.Ne dersiniz?Doğru değil mi?Üç beş takı gelecek diye,bütün insanları tehlikeye atmayın.Yapmayın şunu yahu!

AZICIK UCUNDAN

İki avcı, av üzerine sohbet ediyormuş. Birinci avcı başlamış anlatmaya: – Bir yaz günü ava çıkmıştım. Biraz dolaştım, bir şey bulamadım. Ben de yorulduğum için, bir ağacın gölgesinde oturdum. Tam o sırada beşyüz metre uzaktaki pınara on iki keklik kondu. Tüfeğimde de biraz barutla on iki adet saçma vardı. Nişan aldım, “Ya Allah ya bismillah!” dedim ve ateş ettim; on bir keklik yere düştü.
Arkadaşı merak etmiş: – On ikinci kekliğe ne oldu? – Ha o mu? On ikinci saçma hâlâ onu takip ediyor!.. Bu palavraya çok kızan arkadaşı demiş ki: – Ben de uçan deveyi vurdum!.. Öbür avcı gülmüş:
– Yuh be!.. Bu kadar da palavra olur mu?.Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 22/08/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 43 defa görüntülendi
*