“Hepimizin sağlığı, birimizin hatasına feda edilemez”

Vali İlhami Aktaş, İçişleri Bakanlığının “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Sağlık Hepimiz İçin” mottosu ile gerçekleştirilen denetimleri yerinde takip etti. Aktaş, virüsü engellemede tedbirlerin önemine dikkat çekerek “Çok daha özenli davranmalı ve çevremizdeki herkesi uyarmalıyız. Hepimizin sağlığı birimizin hatasına feda edilemez, unutmayalım ki koronavirüs alacağımız hiçbir tedbirden daha güçlü değildir” dedi.

Çanakkale 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda bulunan iş yerlerinin ve yolcuların koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen kurallara uyup uymadığını denetleyen Vali İlhami Aktaş, otogar müdürü Cenk Dinç’den uygulanan tedbirler hakkında bilgiler aldı.

Çanakkale 15 Temmuz Demokrasi Otogar’ında çalışan personel ve seyahat edecek olan yolcularla sohbet ederek otogardaki iş yerleri ve yolcu otobüslerinin içerisindeki sosyal mesafe ve hijyen gibi konulara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Vali İlhami AKTAŞ, “Vatandaşlarımızın tedbirlere sıkı bir şekilde uyması pandemiyle mücadelede başarıya ulaşmamızı hızlandıracaktır” ifadelerini kullandı.

Vali Aktaş, “Duyarlılık gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında daha dikkatli olmalı, çok daha özenli davranmalı ve çevremizdeki herkesi uyarmalıyız. Hepimizin sağlığı birimizin hatasına feda edilemez, unutmayalım ki koronavirüs alacağımız hiçbir tedbirden daha güçlü değildir” şeklinde konuştu.

Esra Çanlı