22 tur operatörü Çanakkale’yi gezdi

Ukrayna’dan gelen 22 tur operatörü, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası ve iki tur firması düzenledikleri organizasyon ile Çanakkale ve Balıkesir’i gezdi. Bölgeyi tanımaya geldiklerini ve turist getirip getirmeyeceklerini değerlendireceklerini ifade eden konuk operatör Yuliia Boldovskaya, geziyle ilgili açıklamalarda bulunarak “Burası çok güzel, harika yerler. Buralara gelip gezince gelmeye değer olduğunu gördük. Tabii ki buraları ülkemizde tavsiye edip gidilecek yerler arasında sıralayacağız” dedi.

Ukrayna’dan gelen operatörler Çanakkale, Edremit ve Burhaniye’de 3 günlük bilgilendirme ve tanıtım turuna katıldılar. Bölgenin coğrafi ve tarihi cevherlerini görme fırsatı bulan operatörler, Edremit’te gezdikleri Antandros Antik Kenti, Kazdağı Etnografya Müzesi, Adrameyttieon Antik Kenti ile diğer yerleri çok beğendiklerini söylediler.

Yaptığı açıklamada amaçlarının bölgenin doğru şekilde tanıtılması olduğunu ve gelenlerden yüzde 80’inin görüşlerinin olumlu olduğunu belirten Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu:

“Gösterdiğimiz yerlerden onlar için cazip gelen, onları en az yoracak olanları hangileri ise ortak bir fikir birliğiyle tur programı oluşturup daha sonra bunu yurt dışındaki tüm acentelere sunacağız” ifadelerinde bulundu.

Bölgeyi tanımaya geldiklerini ve turist getirip getirmeyeceklerini değerlendireceklerini ifade eden konuk operatör Yuliia Boldovskaya ise “Burası çok güzel, harika yerler. Buralara gelip gezince gelmeye değer olduğunu gördük. Tabii ki buraları ülkemizde tavsiye edip gidilecek yerler arasında sıralayacağız” dedi.

Diğer bir konuk operatör Yuliia Saulina-Levchenko ise Ukrayna’dan turist getirmek için bu geziye katıldıklarını, Antalya dışında bir Türkiye gördüklerini ve çok olumlu düşüncelerle ayrıldıklarını söyledi.

Haber Merkezi