Çanakkale voleybolda 3 kolda

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından, 2020-2021 yılı voleybol sezonu lig fikstürleri yayınlandı. Yayınlanan fikstürlerde Çanakkale, 3 kulüple önümüzdeki sezon liglerde yer alacak. 

Bu kulüplerden ilki olan eski adıyla Kale 1957, yeni adıyla Çan Gençlik Kale Spor, Sultanlar Ligi’nde mücadele edecek. 12 Eylül’de birinci devresi başlayacak olan ligde, Çanakkale birbirinden değerli kulüpleri şehirde ağırlayacak. Vakıfbank, Eczacıbaşı, Fenerbahçe, Galatasaray gibi kulüplerin yolu önümüzdeki sezon Çanakkale’den geçecek olurken, voleybol severler, Çanakkale Belediyespor’dan sonra Sultanlar Ligi hasretine son verecekler.

Sultanlar Ligi’nin bir alt ligi olan Voleybol Kadınlar 1.Ligi’nde ise Çanakkale Belediyespor sezon boyunca ter dökecek. Geçtiğimiz sene play-off mücadelelerinde, Sultanlar Ligi’ni kıl payı kaçıran Boğazın Sultanları, bu sezon 1.Lig’de şüphesiz, Sultanlar Ligi’ne gidebilmek için mücadele edecekler.

Öte yandan Voleybol Kadınlar 2.Ligi’nde, yine bir başka ilçe takımı olan Yeşil Bayramiç yer alıyor. İkinci ligde mücadele edecek olan Yeşil Bayramiç için ise sezon 11 Ekim’de başlayacak.

Çanakkale üç kulübü ile önümüzdeki sezon Kadınlar Voleybol Ligleri’nde temsil edilecek…

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, önümüzdeki sezon liglerde ter dökecek olan kulüplere başarılar diledi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 09/08/2020, Pazar günü yayınlandı, 65 defa görüntülendi
*