Tandem Bisikletler Hizmette…

6 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2016 yılında hizmete sunulan ÇABİS’e (Çanakkale Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi) yeni tandem bisikletler dahil oldu.

Kentlilerin de büyük ilgi gösterdiği ÇABİS’e her geçen gün yeni hizmetler eklenmeye devam ediyor. Mevcutta 14 sabit İstasyon, 2 adet Mobil İstasyon, 4 adet Al-Bırak İstasyon ile toplamda 20 adet istasyon, 92 bisiklet ve 120 park yeri olan ÇABİS Sistemine son olarak 10 adet tandem (ikili) bisiklet dahil edildi. Tandem bisikletlerin tanıtımı, Kordonboyunda bulunan Golf ÇABİS İstasyonunda gerçekleşti.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katıldığı tandem bisiklet tanıtım etkinliğinde, ÇABİS uygulamasının 2016 yılından bu yana başarıyla sürdürüldüğünü belirtti. Başkan Gökhan, tandem bisikletlerin artık kentlilerin hizmetinde olduğunu belirterek, bundan sonraki süreçte de elektrikli scooterların sisteme dahil edilmesi için çalışmalar gerçekleştirileceğini söyledi. Kentlilerin ÇABİS’e yoğun ilgi gösterdiğinin altını çizen Başkan Gökhan, talep doğrultusunda sistem içerisinde gereken düzenlemelerin yapılacağını kaydetti. Tandem bisikletlerin tanıtım etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Özleyiş Çetin ve İrfan Mutluay, Belediye Meclis Üyeleri, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses ve birim çalışanları katıldı.

Esra Çanlı


Bu haber 08/08/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 44 defa görüntülendi
*