Polis ve vatandaş birbirine girdi

6 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Dün kurulan cuma pazarında A.B. isimli bir kadınla polis memurları arasında arbede yaşandı. ‘Sosyal mesafeyi ihlal’den çıkan kavgada A.B. ve bir polis memuru arasındaki sözlü tartışma kavgaya dönüştü. A.B., yaşadıklarını “Polis, eşimi götürmeye çalışırken araya girdim. O an polis bana vurdu. O bana vurunca ben de ona vurdum. Şikayetçi olacağım” sözleriyle anlattı.

Dün kurulan cuma pazarı girişinde gerçekleştirilen ‘sosyal mesafe’ kontrolleri esnasında sinirler gerildi. A.B. isimli bir kadın, yanında çocuğu ve eşi ile birlikte sıradaydı. O esnada ‘sosyal mesafe’ için kontroller gerçekleştiren emniyet güçleri, A.B.’ye önce sözlü uyarıda bulunarak kadının kimliğini görmek istedi. O an A.B. kimliğini göstermek istemeyince birden sinirler gerildi.

Buradan başlayan tartışma uzayarak devam etti. Araya A.B.’nin eşi de girince bir anda arbede yaşandı. Dakikalar boyunca süren kavganın ardından şiddete uğradığını iddia eden A.B., mağduriyetini sitem dolu sözlerle anlattı.

A.B., “Bir anda kimlik sormaya, artistlik yapıp üzerimize yürümeye başladılar. Eşimi götürürlerken araya girdim ve polis bana vurdu. Ben de o an polise vurmak durumunda kaldım. Çocuğumun gözü önünde bir polis kim oluyor da benim üzerime yürüyebiliyor, bana vurabiliyor? Şikayetçi olacağım” şeklinde konuştu.

ESRA ÇANLI 

 


Bu haber 07/08/2020, Cuma günü yayınlandı, 59 defa görüntülendi
*