AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan: “AMATEM için adımlar atıldı”

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan, dün cuma pazarına kurulan ‘Ak Parti’ye üyelik’ standına gelerek kampanyaya destek verdi. İl Başkanı Naim Makas ve Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’in de katılım gösterdiği etkinlikte konuşan Bülent Turan, Çanakkale’ye kurulması planlanan Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi(AMATEM) ile ilgili de görüşlerini açıkladı. Turan, “Bağımlı gençlerimiz tedavi görmek için en yakın ya İstanbul’a ya da Manisa’ya gidiyor. Biz istiyoruz ki Çanakkale’mize AMATEM için öncülük edelim. Bakanlığımızla da görüşüldü. Konuyla ilgili adımlar atıldı ve takibini yapıyoruz. Belediyenin de yapacağı ufak bir düzenleme ile beraber bu işe başlayacağımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

AK Parti üyelikleri için Cuma pazarına kurulan standın önemli misafirleri vardı. AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan, beraberinde İl Başkanı Naim Makas ve Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’le birlikte ‘Ak Parti’ye üyelik’ standına gelerek kampanyaya destek verdi.

Bülent Turan, burada gerçekleştirdiği açıklamalarda ise şöyle konuştu: “Bugün Çanakkale’mizin tarihi mekanlarından Cuma Pazarı’nda Ak Partimizin üye seferberliği adını verdiği üye kampanyasına başlıyoruz.  İçinde bulunduğumuz malum sürece dikkat ederek, pandemi sürecindeki sosyal mesafe, temizlik ve maske kurallarına uymak şartı ile tüm hemşerilerimizi, üye olmak istemeyip de izimle sohbet etmek isteyen tüm Çanakkalelileri davet ediyoruz. Bugün Türkiye’nin 81 ilinde Ak nokta adı ile üye kayıt kampanyasına başlıyoruz. AK Parti şu an 10 milyondan fazla üyesi ile Türkiye’nin en büyük ailesi, olduğunu ifade edebilirim. Bu kampanya ile yeni, 1 milyon üye diyoruz.”

“ÇANAKKALE’MİZDE AMATEM ADI İLE HASTANEMİZİN TEDAVİ MERKEZİ OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ”
Bülent Turan, pandemiye rağmen yatırımların devam ettiğini de sözlerine ekleyerek AMATEM’le ilgili görüşlerini şöyle açıkladı: “Biliyorsunuz pandemi sürecinden kaynaklı tüm yatırımlarımızla ilgili bir değerlendirme söz konusu oldu. Ancak biz tüm bu pandemi sürecinin ekonomik bedeline rağmen yatırımlarımıza ara vermeden devam etmek istiyoruz. Bazılarında kısa bir gecikme olsa bile bütün sözlerimiz ve vaatlerimizin yerine geleceğini ifade etmek isteriz. İlçelerimizde ifade ettiğimiz hususlar vardı bunlarında yerine geleceğini ifade etmek isterim. Biliyorsunuz alkolden ve uyuşturucudan zaman zaman vatandaşlarımızın şikayetlerini duyuyoruz. Bizim bölgemizde alkol ve uyuşturucu hususunda tedavi görmek isteyen gençlerimizin en yakın başvuracağı hastane ya İstanbul ya da Manisa’da. Biz istiyoruz ki Çanakkale’mizde de AMATEM adı verilen uyuşturucu ile ilgili merkezlerin açılmasına öncülük edelim. Bakanlığımızla da görüşüldü. Konuyla ilgili adımlar atıldı ve takibini yapıyoruz. Belediyenin de yapacağı ufak bir düzenleme ile beraber bu işe başlayacağımızı ifade etmek istiyorum. Çanakkale’mize bu güzel yatırımın, gençlerimize katkı sağlayacak bu yatırımın hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönemde de Çanakkale’mizde AMATEM adı ile hastanemizin tedavi merkezi olmasını sağlayacağız.”

Esra Çanlı