OTO GÜNDEM – KİM KİMİ EĞİTİYOR

Görülen o ki insanlar seyahat edebilme özgürlüğünü yeniden keşfetti . Bu salgın bizlere kişi özgürlüğünün tüm evrelerini gösterdi.

Otomobiline atlayan yollara düştü  . Tüm sürücüler geçmişte ( 11 mart 2020 den önce ) sürücü belgesi sahibi idiler. Fakat geçen sürede otomobil kullanmayı , trafik kurallarını ,nezaketi, başkalarının hakkına saygıyı unutmuş yollara düzülmüşler. Yol kenarlarına  çöplerini bırakma mı istersiniz , trafik ışıklarına uymamamı istersiniz ,yol şerit ihlalleri mi istersiniz , yüksek ses ile müzik dinleme mi istersiniz yani ne isterseniz var.  Ancak en önemlisi stresli sürücüler .Nedendir bilinmez ama bir çok sürücü kızgın. Neye kızgın bilmiyorum. Bildiğim bir şey hiç yoktan yere tartışma ve daha sonra kavgaya dönüşen davranışlar. Türkiye nin ve dünyanın ortam stresi her yere girmiş durumda. Kızgın bir toplum olduğumuz aşikar. Doğal olarak trafik insanları yoruyor ve strese sokuyor. Bunu bir çaresi yok mu ? vardır elbet. Bildiğim kadar sürücü kurslarında stres eğitimi yok. Ne eğitimi var ? Biraz teknik ,biraz sağlık acuk trafik levhaları biraz da sürüş . Eee ne oldu oldu sana sürücü.

Asıl mesele sürücünün otomobil kullanırken el kol hareketleri , düşünce hareketleri ,ayak hareketleri Judo boks tekvando aikido bilgisi  ve yanında taşıdığı canlı ve cansız oluşumlar önemli. Bunlar sürücünün hayatta kalması için günümüzde ki en bilimsel hareketler .  otomobili kurallarına göre kullanıp kullanmaması önemli değil  bu vesileyle Sürücü eğitmenlerine tavsiyem Eğitim sistemini değiştirmeleri dir.

Yolu Aydınlatmanın Çok Daha FazlasıOtomotiv teknolojileri denince akla gelen ilk markalardan olan Mercedes, yeni far sisteminde kullanacağı Digital Light teknolojisi ile bir devrime hazırlanıyor. Araç yazılımı ile tam uyumlu çalışacak şekilde tasarlanan bu akıllı far teknolojisi, sürüş ve yol bilgilerini yola yansıtarak bir bakıma “yardımcı pilot” görevi üstlenecek. Öndeki araca fazla yaklaşıldığında yola takip mesafesi uyarısı yansıtacak sistem, ayrıca şerit takip, bakım çalışması varsa aktif şerit, hız limiti, karlı yol, şerit değiştirirken diğer şeritlerin uygunluğu gibi 10 farklı konuda uyarı yapabiliyor. Bu da yol güvenliği ve sürüş keyfini arttırmaya yarıyor.

EYYYYY KOVALAKUS
Bu bayramda sana bir otomobil seçtim .

Teksas  usulü modifiye yapılmış . Sende kestiğin dananın boynuzunu takarsın bir tarafına

1973 Cadillac Eldorado

500 inç ( 8.2 litre ) motor hacmi var. 238 hp gücündeki 2.190 kg lık bu otomobil 100 km gıza 9.7 saniyede çıkabiliyor. Üç ileri tam otomatik vitese sahip olan bu dev önden çekişili ve iki kapılı.

 

MİZAH

Bayramınız kutlu olsun canlar