İttifak sorunları görmezden gelmedi “Sorunları aramızda halletmemiz gerekiyor”

10 ay önce Siyaset Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti İl yönetimi, dün CHP il yönetimini ağırladı. İki il başkanının bir araya geldiği görüşmede, geçtiğimiz hafta dillendirilen ve belediye meclisine kadar yansıyan gerginlik dile getirildi. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Bazı sorunlar yaşanacaktır ama duyarlı insanlar bir araya geldiklerinde her şeyi çözebilirler” dedi. İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ise, “İttifak arasında bazı problemler varsa da, bunları aramızda halletmemiz gerekiyor” mesajı verdi.

 İYİ Parti İl yönetimi, dün saat 13.00’de İYİ Parti İl Başkanlığında, CHP İl yönetimini misafir etti. İki il başkanının bir araya geldiği görüşmede, ittifak nezdinde, yerel ölçekte yaşanan problemler ve sıkıntılar başkanlar tarafından dillendirildi.

 “Bu yolda birlikte yürümeye kararlıyız”
İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “Bu ziyaret için kendilerine teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda millet ittifakı olarak bizleri onurlandırdılar, şereflendirdiler. Bizler bu günlerde, hep beraber olarak, millet ittifakı olarak bu yolda birlikte yürümeye kararlıyız. Genel merkezimizin doğrultusunda, ne zaman bize, ittifak bitti denilirse, denilmiyor ama o zaman ittifak demek yanlış olur.

“Millet ittifakı olarak cumhur ittifakını yenilgiye uğratabiliriz”
Biz Çanakkale’de millet ittifakı olarak, güzel sonuçlar aldık. Belediye seçimlerinde yüzde 61 oy ile Türkiye birincisi olduk. İlçe Belediye başkanlıklarında başarılar elde ettik. Bizler her zaman bu yolda gidersek, millet ittifakı olarak, cumhur ittifakını yenilgiye uğratabiliriz.

“Bazı problemler varsa da bunları aramızda halletmemiz gerekiyor”
İttifak arasında bazı problemler varsa da, bunları aramızda halletmemiz gerekiyor. Başkanımla bu yolda çalışacağımıza inancım sonsuzdur” ifadelerinde bulundu.

“Yurdunu seven herkesin bizim kucak açmamıza katılmasını bekliyoruz”
CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Sonuçta siyasi partiler, toplumun geleceğini belirlemek üzere varlardır. İttifaklar hep olmak zorundadır. Bu ittifaklar resmi yada gayriresmi olabilir. Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak, İYİ Parti’nin bizimle birlikte yaptığı ittifak çalışmasını önemli bulduğumu belirtmek istiyorum. Bugün Cumhur ittifakı olarak belirttiğimiz ittifakı yok etmenin tek yolu var. O da güçlerin bir araya gelmesi ile olur.  Bu memleketi seven, yurdunu seven herkesin bizim kucak açmamıza katılmasını bekliyoruz.

“Millet ittifakı büyüyerek yoluna devam edecek”
Millet ittifakı bence büyüyerek yoluna devam edecek. Bu kesinlikle gerekliliktir. Biz bunun bilincindeyiz. İttifak görüşmelerinde, seçimlerde kararlar alınmıştır. Bunlar olacaktır. Belediye meclislerinde sorunlar yaşanacaktır ama duyarlı insanlar bir araya gelebildiklerinde her şeyi çözebilirler. Biz dayanışmayı ve ortaklaşmayı bilen insanlarız. Arada ufak tefek konuşulması gereken olur. Ara ara görüşmelerimiz oluyor. Yapılması gerekenleri yapıyoruz, çözülmesi gerekenleri çözüyoruz” açıklamasında bulundu.

 Tunahan Ünsal


Bu haber 21/07/2020, Salı günü yayınlandı, 61 defa görüntülendi
*