Sancak koşusu tamamlandı

15 Temmuz darbe teşebbüsünün 4’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale’de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde ‘Sancak Koşusu’ düzenlendi.

Tam 4 yıl önce 15 Temmuz 2016 günü, saat 22 sularında gerçekleştirilen FETÖ’cü darbe teşebbüsü, aradan geçen yılların ardından geçtiğimiz gün yeniden yad edildi. Ülke çapında çok sayıda etkinlik düzenlenirken bunlardan biri de Çanakkale’deydi. Gün boyu törenlerle 15 Temmuz icra edilirken saatler Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ise gündüz saatlerinde ilk olarak yarış etkinliği düzenledi. Konuyla ilgili Müdürlük’ten yapılan açıklamada şöyle dendi:

15 KADIN, 15 ERKEKLE YARIŞ DÜZENLENDİ
“15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı etkinlikleri kapsamında 15 kadın, 15 erkek sporcumuzun sembolik katılımıyla gerçekleştirdiğimiz yarışımız tamamlanmıştır. Yarışmada dereceye giren sporcularımıza İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Hakkı Şenel, Okul Sporları İl Temsilcisi Tezcan Kaya madalyalarını takdim etti.”

Saatler gece 22.00’ı gösterdiğinde ise ‘Sancak Koşusu’ başladı. Tüm illerde aynı saatte başlayan koşuya, Çanakkale’de Cumhuriyet Meydanı’ndan start verildi. Koşuda, dünya bilek güreşi şampiyonu Ümit Burunlular da yer aldı. Ellerinde meşalelerle Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak uzun bir koşu gerçekleştiren ekip, koşuyu İskele Meydanı’nda tamamladı.

Esra Çanlı