SUEZ Çanakkale Birinci Yılını Kutladı

Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği (ÇAKAB) bölgesinde 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren çöp toplama ve depolamada hizmet veren SUEZ Çanakkale firması, birinci yıl dönümü nedeni ile hizmet binasında etkinlik düzenledi.

Çanakkale Belediyesi’nin haberine göre; Düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Metin Suadiyeli ile SUEZ ve ÇAKAB personeli ile davetliler katıldı.

Birinci yıldönümü nedeni ile düzenlenen etkinlikte konuşan SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Metin Suadiyeli ; “Küçük bir seremoni ile 1. Yılımızı kutlamak için bir araya geldik. İlk yılımız çok çabuk geçti. Geçtiğimiz yıl 24 Haziran’da eğitimlerimize başladık ve ardından 1 Temmuz günü çalışmalarımıza başladık. O günden bu yana yaklaşık 85 bin tona yakın çöp düzenli depolama alanına taşındı. Bu atığın 74 bini ÇAKAB havzasından toplandı. 10 bini başka firmalar ve İl Özel İdaresinden getirilen çöpler oldu. Ayrıca 2.5 ton gelişi güzel toplanan atıklar oldu. 3 bin 165 ton da eylül 2019 dan bu yana ambalaj atıklarını toplamışız” dedi.