Kamp sandalyeli döneme geçtik

1 Haziran’dan sonra başlayan yeni normalleşme ile birlikte, vatandaşların pandemi sürecinde vakit geçirme alışkanlıkları da değişti. Kamp sandalyeleri bu dönemde bir hayli fazla satılırken, kentliler daha steril ve insanlardan uzak alanları tercih etmeye başladılar.

Koronavirüs tedbirlerinin, 1 Haziran’dan sonra esnetilmesi ile birlikte, yeni normalleşme süreci de başlamış oldu. Pandemi ile birlikte, sosyalleşmeye oldukça önem veren ve mesai saatleri dışında kafa dağıtmaya alışkın olan Çanakkalelilerin de yaşam alışkanlıklarının değiştiği gözlendi.

1 Haziran’dan sonra özellikle geride kalan bir aylık süreçte, Türkiye’de en çok satılan ürünlerin başında kamp sandalyeleri geldi. Kişisel hijyen ve sosyal mesafeye önem gösteren vatandaşlar genellikle, Özgürlük Parkı, Yeni Kordon, Kordon Boyu, Halk Bahçesi gibi alanlara sandalyelerini kurarak vakit geçirmeyi tercih ediyorlar. Sadece Çanakkale’de değil, İzmir, İstanbul gibi sahil kenarı pekçok bölgede kentlilerin gittikleri yerler ve zaman geçirdikleri alanların değişmeye başladığı görüldü.

 Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com