Lojmanlar Satılıyor

Kamu konutları olarak adlandırılan, Türkiye genelinde çok sayıda kamu personelinin ikamet ettiği lojmanlar satışa çıkıyor. Alıcıların yoğun ilgi gösterdikleri lojmanlar ihaleye çıktı. Dün başlayan ihaleler 3 Temmuz’a kadar devam edecekken, aralarında Maliye, Milli Eğitim Lojmanları’nın da yer aldığı 6 bin 636 konut Çanakkale’de satılacak.

Kamuda çalışan memurlar için adeta bir güvence olan, piyasa fiyatlarına göre cüzi aylık kira bedelleri ile kalınabilen lojmanlar artık satışa çıkıyor. Kamu konutları, Türkiye’nin dört bir yanında ihale sonucunda sahiplerini bulacakken, konutlara ilgi her geçen gün artıyor.

Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Milli Emlak Müdürlüğü tarafından, lojmanların ihale ilanları yayınlandı. Yayınlanan ilanda, Cevatpaşa Mahallesi’nde bulunan, Eğitim Fakültesi’nin hemen karşısında yer alan Milli Eğitim Lojmanları dikkat çekti.

“Milli Eğitim Lojmanları 230 bin TL’den ihaleye giriyor”

125 metrekare alan sahip olan Milli Eğitim Lojmanları, 230-245 bin TL arasında ihaleye çıktı. 24 bin 500 TL teminat ile ilana çıkan dairelerin, ihaleleri dün başladı. 3 Temmuz’a kadar devam edecek olan ihalelerde lojmanlar yeni sahiplerini bulacaklar.

“Çanakkale ili genelinde, “6 bin 636” lojman satışa çıkacak”

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, Çanakkale’de Maliye lojmanları ve Milli Eğitim Lojmanları’nın da içinde bulunduğu 6 bin 636 lojmanın satışa çıktığı öğrenildi. Özellikle vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında gelen, lojmanda hali hazırda oturan vatandaşların o daireyi alıp alamacakları ya da öncelik tanınıp tanınmayacağı ise yanıt buldu.

“Dairede oturan vatandaşlar satış durumunda bir tık önde yer alacaklar”

Lojmanda hali hazırda oturan vatandaş ihaleye girecek. Ortaya çıkan tabloya göre son 3 rakam alınacak ve vatandaşa daireyi alıp, almama tercihi sorulacak. Çanakkale’nin belli başlı bölgelerinde yer alan ve kamuda çalışan memurlar için oturması ayrıcalık olan lojmanlar artık özel mülk olacakken, ihaleler dikkatle takip edilmeye devam ediyor.

Öte yandan stratejik öneme sahip olan askeri ve polis lojmanları gibi bölgelerin satışı gibi bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi…

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com