“Her zaman yanlarındayız”

Geçtiğimiz hafta, yaşadıkları sıkıntıları GÜNDEM Gazetesi aracılığıyla duyurduğumuz Turhan ailesinin yüzü, artık gülüyor. Haberimizin ardından harekete geçen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Pulluk ailenin yardımına koştu. Mermer, doğuştan engeli bulunan 16 yaşındaki Muhammed’e akülü araba hediye edildiğini ifade ederek “İhtiyaç sahibi ailelerin her zaman yanındayız” mesajı verdi.

Geçtiğimiz hafta Turhan ailesinin hayatta kalma mücadelesini kaleme alarak yetkililere seslenmiş ve aileye ivedilikle el uzatılması gerektiğinin altını çizmiştik. Engelli oğullarıyla yaşayan 6 kişilik aile, seslerini GÜNDEM’den duyurur duyurmaz ise yetkililer harekete geçti.

AKÜLÜ ARABASINA KAVUŞTU
Hem Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü hem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hem de Çanakkale Belediyesi tüm imkanlarını aile için seferber etti. Ve nihayetinde dün ise Muhammed’e beklenen haber geldi. Doğuştan engeli bulunan delikanlı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kendisine hediye edilen akülü arabasına kavuştu.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER
İl Müdürü Muhammet Mermer ise hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek bu anı ölümsüzleştirdi. Mermer, ailenin her zaman yanında olduklarını ve bundan böyle de her ihtiyaçlarında desteklerinin süreceğini belirtti.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com