Belediye personelinde koronavirüs tespit edildi

 Küçükkuyu  Belediyesi’nin idari kısmında çalışan bir belediye personelinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Belediye Başkanı Cengiz Balkan, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, üst düzey önlemlerin alındığı kamu dairelerinde, Çanakkale özelinde bugüne kadar sıkıntılı bir durum yaşanmamıştı. Geçtiğimiz gün Küçükkuyu  Belediyesi’nin idari kısmında çalışan bir belediye personelinde covid 19 pozitif çıktı. Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Küçukkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, kamuoyunun kafasında oluşan soru işaretlerine yanıt verdi.

 

Balkan yapmış olduğu açıklamada, “Ülkemizi ve dünyamızı son 4 aydır etkisi altına alan koronavirüs hastalığı halen yayılmaya devam etmektedir. Ne yazık ki belediyemizin idari kısmında görev yapan ve Edremit’te ikamet eden bir personelimize şehirdışında katılmış olduğu bir cenazede koronavirüs hastalığı bulaştığı tespit edilmişti.

 

Bu durumda haberi alır almaz ilgili sağlık kurumları ile iletişime geçerek gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Alınan tedbirler kapsamında idari bölümde görev yapan bazı çalışanlarımızın karantinaya alındığını sizlerle paylaşmak isterim” ifadelerinde bulundu.

 

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com