10 ADIMDA İDEAL KİLODA KALMAK

Vücudumuzun bu eşsiz düzeni içerisinde kiloyu koruyabilmek oldukça önemli bir durumdur. Gün içerisinde beslenme dengesini koruyabilmek için önceki günden biraz daha programlı olmaya çalışmak gerekmektedir. Tabi ki acil durumları kastetmiyorum.

Beslenme düzenlenmesinde organize olmayı sağlamak vücudun ideal kiloda kalımını desteklemektedir. Bireylerin dikkat etmesi gereken kiloyu idealde tutmaya çalışmak için yapması gereken küçük detayları sizlerle paylaşacağım.

  1. Ara ara atıştırmalar yapmamak adında gün içinde belli uygun saatlerinizde protein içeriği de bulunan bir ana öğünü yediğinizden emin olmak büyük bir adımdır.
  2. Sabah kahvaltı seçenekleri bireyden bire değişmektedir. Saatlerde bireylere göre değişebilmektedir. Klasik bir kahvaltı seçeneği veya yulaflı alternatif öğünler tüketilebilir.
  3. Gün içinde hareketli olamaya çalışmak ayrıca çok önemli bir detaydır. Adım sayısını arttırabilecek küçük yol değişiklikleri veya masada otururken vücut hareketlerini ara ara yapmak bunlardan birkaçıdır.
  4. Öğün kaçırsanız bile akşam öğününe veya ana bir öğüne çok aç girmemek için ana öğün öncesi 2 saat önce bir protein içerikli mini bir ara öğün yapmamız kan şekerini düzenler.
  5. Tatlı ve hamur içerikli besinleri ay içerisinde belirli seyreklikte tüketmek en doğru olanıdır. Kendinize belli günlerde ödüller vererek sevdiğiniz tatlı , pasta veya hamur işini tüketebilirsiniz.
  6. Rutin beslenme içinde kolay tedarik edebileceğiniz besinler sizin bulunduğunuz ortamda bulunmalıdır. Ayran, kefir, galeta, badem, ceviz gibi pratik bulabileceğimiz besinler günü kurtarır.
  7. Bulunduğumuz ortam ve koşullara uygun olarak adaptasyonu geliştirebiliriz. Her ortama uygun bir beslenme düzeni oluşturulabilir. Bireyinde bu konuda istekli olması baş etkendir. Yoksa hep daha başka alternatiflere gidilirse kilo alımı hiç peşimizi bırakmaz.
  8. Akşam müsait vakitlerinizde yürüyüş veya evde spor gibi etkinlikleri, egzersizleri rutin haline getirebilirsiniz. Kilo dengesinde harcanan kalori miktarındaki açık bizi her zaman kiloda dengede tutar.
  9. Belli aralıklarla kan testlerinizi yaptırıp vücudunuzda bir yönde eksiklik varsa doktorunuz eşliğinde bu destek ve tedavilerinizi tamamlayın. Altında başka sebepler yatan geçmeyen bir iştah sorununuz olabilir.
  10. Motivasyonlu olun beslenmeyi odak noktanız yapmayın. Sağlıklı ve verimli beslenmeyi kendinize hedef olarak belirleyin. Ara sıra sevdiğiniz besinleri hediye olarak kullanın. Porsiyon ayarlamayı bir alışkanlık haline getirin.


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com