Ziraatçiler 73. Kez Toplandı

Çanakkale Ziraat Odası 73. Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Necmi Mutlu başkanlığında sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleşti.

 Ziraat Odası’nın haberine göre; açılış ve yoklama ile başlayan toplantı, oda faaliyetleri, Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayı hesap ve harcamaların görüşülmesi ile devam etti.

Ziraat Odası’nın haberine göre; Covid-19 salgınının tarıma etkilerinin konuşulduğu toplantıda, bundan sonra çok farklı bir sürecin bizleri beklediğini, tarımı daha düne kadar görmezden gelenlerin, tarımın aslında ne kadar önemli olduğunu bütün dünyaya göstermiş oldu. Bu süreçte en kıymetli üretimin tarım olduğunun herkes farkına vardı. Üretimin aksamaması için üreticilerimiz büyük fedakârlık göstererek üretime devam ettiler. Bu süreci birlikte hareket ederek, çok çalışarak ve israfın önüne geçerek en güzel şekilde aşılacağına vurgu yapıldı.

2020 Yılı ürün fiyatların değerlendirildiği toplantıda, bölge tarımında öne çıkan sorunlar dile getirilerek, sorunların tek bir çatı altında toplanıp, yetkililere iletilmesi konusunda tavsiyelerde bulunuldu. Görüş ve önerilerin ardından, değerlendirme yaparak toplantı sona erdi.