Ego

Ego lafını duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Herkesin ağzında bir sakız bu ego denen. Ego yapmak, egosu incinmek, egoist olmak, egosu bitmek… BIKTIK ARTIK. Yeter. Kullanıp durmayın.

 

İnsanların egosu yüksek dediği insanların çoğuyla tanıştığımda bir süre sonra kendimi; kendi kendime şunu söylerken buluyorum. Aslında baya alçakgönüllü bir tip. Baya eğlenceli bir tip.. Peki bu insanlara neden egoist olma suçlaması yönlendirilip duruyor?

 

Egonun karşısına bir şey koymak zorunda kalsam buna aptallık derdim büyük ihtimal. Hem aptal hem EGOLU (ne demekse artık) olunmaz. İnsanları iyi anlamak lazım.

 

Bu arada ben bunları nerden mi biliyorum. BEN BİLİRİM.

 

 

Bir Doktor Alabilir miyiz?

Sosyal Medya’da bir video dönüyor. Bir adet doktor. İsveçte ve Almanya’da başladığını iddia ettiği bir uygulamadan bahsediyor. Damar yolundan çip enjekte ediyorlarmış. Genel olarak Türklerin hedef alındığını iddia ediyor. Ortalıkta komple teorileri öyle çok dönüyor ki gerçekse bile inanamıyoruz böyle şeylere. Komple teorisyenleri dışarı demek istiyorum.

 

Eve Getir Uygulamaları

Korona süresince kullanmaya başladığımız bir uygulamadan bahsetmek istiyorum sizlere. Bir çok şirket isteklerinizi eve getiriyor. Harika bir uygulama. Kapınıza kadar geliyor ne istiyorsunuz. Ayağınıza geliyor dedikleri işte. Mesela biz ismini vermek istemediğim bir alışveriş mağazından komple ev alışverişi yaptık. Bu komple ev alışverişimizde talep ettiğimiz bazı şeyler ellerinde yokmuş. Bizi aradılar. Maydonoz yok dediler, patlıcan yok dediler. Acayip güzel uygulama valla. Biz çok beğendik.