Sokağa Çıkma Yasağı

Sevgili okur. Biliyorsunuz bayramda sokağa çıkma yasağı var. Sokağa çıkmayın fakat bazı özel durumları olanlar çıkabiliyorlar. Bu konuda sizi bilgilendirmek istiyorum.

 

Köpek besleyen insanlar sokağa çıkabilecekler. Yalnız kurallara uymaya özen gösterin. Beslemenizi yaptıktan sonra evinize geri dönün.

 

İçeri Girme Yasağı Olmalı mı?

Böyle bir yasak ilginç olabilir. Cümbür cemaat dışarda takılırız ama tabi korona virüs salgını varken olmaz. Korona virüs bitse de sokaklara aksak diye bekleyen bir kitle var. Bu kitlenin yaş ortalaması 20-25. Bu gençler kötü zamanlara denk geldiler. Biz o yaşlarda daha ilginç süreçler yaşamıştık. Ağaç. Geziparkı falan.

 

Siyaset Fokurdamaya Başladı

Bilmem farkında mısınız?

 

Mahalle Bakkalımızdan Şikayetçiyim

Akşam olmadan iyi akşamlar diyor. Gün ağarmadan günaydın diyor. Hiçbir şeyi yerli yerinde kullanmıyor. Psikolojimi bozdu resmen.

 

Kırıldı Döküldü

Bu tabir çok hoş. Güzel yerlerde kullanırsanız baya nokta atışı oluyor. Mesela bir arkadaşınız var diyelim. Bu arkadaşınızla bir kafede oturuyorsunuz. Kafeye bir yakışıklı giriyor. Arkadaşınızın gözleri yakışıklıya dönüyor. Yakışıklı da sizin arkadaşınız. Sizin masaya doğru gelip Naber kanka? diyor size. O sırada arkadaşınıza da selam veriyor. Arkadaşınız o sırada fazla fazla eriyor bitiyor falan. İşte böyle zamanlarda şöyle diyebilirsiniz: Kızım sakin! Kırıldın döküldün! Ne oluyoruz?

 

İlginç bir İnsan

Geçenlerde tanıştığım bir insandan bahsetmek istiyorum size. Bir kitap okumuştum diye konu açıyor. Ne kitabın adını hatırlıyor, ne yazarın adını. Hadi diyorum insanlık halidir. Konuyu anlatır belki diye umutlanıyorum. O da yok. Eee ne diye konu açıyorsun be adam?

 

Nota Bilmemekle Övünen Müzisyenimsiler

Bunlar türedi efendim. Nereden çıktılar bilmiyorum. Böyle gerine gerine konuşuyorlar bu konuyla ilgili. Ben hiç nota bilmeden çalıyorum diyorlar. Çaldıkları da bir şey olsa bari. O da yok. Hepitopu öğrenmesi gereken 7 nota. Onu bile bilmemekle övünüyorlar. Bakınız ileri düzey armoni bilmelerinden bahsetmiyorum. Gitar çalıyor diyelim. FA notasına basamıyor. Bunun tek açıklaması tembellik olmalı. Genelde elektronik müziğe meraklı oluyor bu tipler. Kötü kötü beatler yapıyorlar. Kid-A albümü yattığı yerden ters döner… Kiasmoss stüdyosundaki elektronik her şeyi söker. Kraftwerk utanır. Öyle bir elektronik algısı.