“Saygı ve Rahmetle Yad Ediyoruz”

Kale Şirketler Grubu Kurucusu Merhum Dr. Hacı İbrahim Bodur, vefatının 4. yıldönümünde saygı ve rahmetle yad edildi.

 

Vali Orhan Tavlı, vefat yıldönümü nedeniyle Çanakkale Valiliği resmi internet sitesinde yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin sanayileşerek kalkınacağına ve kalkınmanın Anadolu’dan başlaması gerektiği inancıyla Çanakkale’de 1957 yılında Türkiye’nin ilk seramik karo fabrikalarının temelini atan Merhum Dr.Hacı İbrahim Bodur, Türk Sanayisinin kalkınmasına önemli katkılar sağlamıştır.

Doğduğu ve büyüdüğü topraklarda kurduğu Çanakkale Seramik Fabrikasını Anonim Şirkete dönüştüren Merhum Dr.Hacı İbrahim Bodur, aile fertlerinin, çalışanların, bayilerin, bölge halkının iştirakleri ile Türkiye’nin ilk halka açık şirketini kurmuştur. Çanakkale’ye sağladığı istihdam olanakları ve ülke ekonomisinin kalkınmasına sağladığı katkılarla Türkiye’nin sanayi duayenleri arasında müstesna bir yer edinmiştir.

65 yılı aşan meslek hayatı boyunca, sosyal ve kültürel alanlarda da faaliyet göstererek İstanbul Sanayi Odası Vakfı, Türk Kalp Vakfı gibi önemli vakıfların kurulmasına hizmet etmiş, kendi kurduğu Kale Seramik Vakfı ile de eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda önemli yardımlar ve yatırımlar yapmış olan Merhum Dr.Hacı İbrahim Bodur herkesin gönlünde taht kurmuştur.

Vefatının dördüncü yılında Kale Grubu’nun kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Dr.Hacı İbrahim Bodur’u, rahmetle anıyor, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.”

 

BAŞKAN ÖZ: “İBRAHİM BODUR’U HER DAİM ÖZLEYECEĞİZ”

 

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz de İbrahim Bodur’u vefat yıldönümünde saygıyla yad etti. Öz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kale Gurubu Kurucusu, Çan’ın ve Çanakkale’nin büyük iftiharı merhum İbrahim Bodur’u vefatının 4. Yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Bir köy yolu üzerinde akan çeşmeden bir Anadolu bayisinin bereketine, bir liseli gencin okulundan bir üniversitelinin umuduna, bir çocuğun sünnetinden bir ustanın emekliliğine kadar her yerde var olan İbrahim Bodur’un anısını saygıyla yad ediyorum.
Ahmet’in sünnet dedesi, Fatma’nın ve Ali’nin işvereni, Gariban Mehmet’in hamisi, İşçi Ali’nin Babası İbrahim Bodur’u her daim özleyeceğiz. Bir köyden çıkıp ülke sanayisine yön veren 100’ü aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren İbrahim Bodur’u minnetle anıyorum.
Bir pazartesi günü Çan’a yatırım yapan, yüzler güldüren yine Bir pazartesi günü bizlere veda eden bir öğretmenin hatırasını anmakla birlikte onu daha fazla anladığımız bu günlerde dileğimiz, 1957’de yaktığı bacanın dumanının daima tütmesidir. İbrahim Amcamıza Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı inşallah cennet olsun.”

 

Haber Merkezi