Sefer sayıları arttırılamaz mı?

Koronavirüs günlerinde, sefer sayıları bir hayli azaltılan GESTAŞ vatandaşlar tarafından eleştirildi. Kentliler nerdeyse 2-3 saatte bir olan seferlerde daha fazla yoğunluk olduğunu ve sosyal mesafenin korunamadığını dile getirdiler.

Koronavirüs belası ile boğuştuğumuz bu günlerde vatandaşların evde kalmaları neticesinde, ulaşımda çok sayıda değişiklik yaşandı. Kara ve deniz ulaşım yollarında, Belediye ve GESTAŞ tarafından seferlerde kısıtlamaya gidildi.

GESTAŞ tarafından Çanakkale Eceabat ve Kilitbahir-Çanakkale seferleri eleştiri konusu oldu. Şarap-süt üretim tesislerinde çalışanlar, nakliyeciler, firmalara ürün taşıyanlar, Gelibolu-Eceabat-Kilitbahir’de yaşayanların hala aktif bir şekilde kullandıkları boğaz ulaşım hattında seferler az bulundu. Vatandaşlar özellikle sabah saatlerinde kısıtlı olan ve saat aralıkları fazla olan seferlerde yoğunlukların oluştuğunu ve sosyal mesafenin korunamadığını dile getirdiler.

Özellikle deniz ulaşımını her gün kullanan vatandaşlar, kısıtlı seferlerin yoğunluğu azaltmadığını aksine arttırdığını altını çizerek ifade ettiler.

Tunahan Ünsal