OTOMOBİL

Otomobil, yolcu veya yük taşımak üzere tasarlanmış, motorlu ve tekerlekli kara ulaşım aracı. Otomobil, yakıtla çalışan bir motor sayesinde hayvan gücü kullanılmadan, itmeden veya çekmeden hareket edebilen ve üzerindekileri de taşıyabilen bir taşıttır. Halk arasında -ve bundan sonra bu maddede de- “araba” olarak isimlendirilir ve bilinir.

Genel olarak otomobiller içten yanmalı motorlarla ve dört lastiğin dönmesiyle çalışır. Ancak 2001 yılı itibarıyla, hibrit motorlu otomobiller satılmaya başlamıştır. Elektrikle çalışan hibrit motorlar için şu an Amerika Birleşik Devletleri de başta olmak üzere, birçok ülke vergilerini minimuma indirmiş ve ücretsiz elektrik dolum istasyonlarını otoparklara ve benzincilere yerleştirmiştir.

3 teker üzerinde hareket edebilen arabalar da üretildi, ancak ortaya çıkan denge ve dayanıklılık sorununa bağlı olarak kullanışlı olamadığı için yaygınlık kazanamadı. DEVAMI VAR…

HAFTANIN GÜZELİ

EYYYYYYY KOVALAKUS

Arabanda boya kutusunu bagaj da taşımalısın!!!

Maserati’de Boya Kutusu Açılırsa…

Yola atlayan köpekten kaçmak için kontra veren sürücü, arka koltuktaki boya kutusunun açılacağını tahmin etmedi.

Yolda başımıza her şey gelebilir. Nitekim küçücük olaylar dahi büyük etkiler yaratabiliyor. Maserati sürücüsünün önüne atlayan köpeğe çarpmamak için frenlemesi de aslında trafikte bizim de çoğu kez yaşadığımız bir olay. İlginç nokta ise arkadaki boya kutusunun açılıp bütün otomobilin içine yayılması… İster inanın ister inanmayın ama aracın içine dökülen boya sigorta kapsamında ve bu boyaların temizlenmesi ise 90.000 dolar ödenmesi gerekiyor.

Her zaman tüm tanıdıklarıma söylediğim bir şey var. Arka koltuk üzerinde bulunan herhangi bir cismin bu gibi durumlarda sıkıntı yaratabileceğidir .Bu olayda ölü yaralı yok ama hasar büyük. Olsun, bir kovalakus için paranın önemi yoktur.

MİZAH

 Yaşlı teyze ineceği yeri geçen şoföre,
“Beni mübarek bir yerde indur uşağum” der.
Şoför de:
“Teyze camiyi geçtuk mezar var ora olur mi?”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com