Öz: “19 Mayıs Küllerinden Yeniden Doğuştur”

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bu yıl 101. yılını kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 19 Mayıs Bayramımızı ve Kadir gecemizi karşılamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Bayramımız kutlu, Kadir gecesinde ettiğiniz dualarımız kabul olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yıl dönümüne ulaştık. Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşunun ilk adımı olarak bir abide gibi karşımızda duruyor.

“ÇAN’IN, ÇANAKKALE’NİN VE TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ GENÇLERDİR”

Sevgili Gençler, vatanını canından üstün tutan atalarımızın verdiği  mücadeleler ve büyük fedakârlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanet edilmiştir. Bugün bayramınızdır. Siz sadece ailelerinizin değil, aynı zamanda Çan’ın, Çanakkale’nin ve Türkiye’nin geleceğisiniz. Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir. Bu emaneti korumak, daha da yüceltmek, çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için çalışmalısınız. Size inancımız tamdır.”

“KADİR GECESİ SAĞLIK, BEREKET VE BARIŞA VESİLE OLSUN”

“Bugün aynı zamanda birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı Mübarek Ramazanı Şerif’i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesine erişmenin heyecanı içindeyiz. Kadir Gecesinin Çan’ımızı, ülkemizi, milletimizi ve bütün insanlığı kuşatmasını; yeryüzünde sağlık, bereket ve barışa vesile olmasını diliyorum.

Bu duygularla tüm Çanlı hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesini tebrik ediyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com