“Bir damla kan bir hayat demek”

COVİD-19 ile mücadele sürecinde kan stokları azalan Kızılay’ın kan bağışı çağrısına Gelecek Partisi Çanakkale teşkilatı kayıtsız kalmadı.

Gelecek Partisi İl Teşkilatı tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına partililer yoğun ilgi gösterdi. Kızılay Çanakkale Kan Bağış Merkezinde düzenlenen kan bağış kampanyasına Kurucular Kurulu Üyesi Yeşim Karadağ ve Ezine İlçe Başkanı Recep Öztürk de katılım sağladı.

Etkinlikten sonra açıklama yapan Kurucular Kurulu üyesi ve Genel Merkez Kültür Turizm Politika İzleme Kurulu Başkanı Yeşim Karadağ; “COVİD-19 tedbirleri kapsamında azalan kan stokları ile ilgili farkındalık oluşturmak istedik. İl Teşkilatımızın önderliğinde  kan bağışı kampanyası düzenledik. Teşkilat üyelerimiz ile birlikte iftar sonrası kan bağışında bulunarak kızılaya destek olduk. ‘Kan ver sen de hayat kurtar’, ‘Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır’ diyerek herkesi kan vermeye davet ediyoruz.”

Yapılan bağıştan dolayı teşkilat üyelerine teşekkür eden Kızılay yetkilileri ise Ramazan boyunca akşamları da mesai yaparak kan bağışı için herkesi Kızılay kan merkezine beklediklerini ifade ettiler.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com