VEFA Grubunda Belediye Ekibi Ses Getiriyor

Vefa Sosyal Destek Grubu’nda 26 çalışanının dönüşümlü olarak görev yaptığı Çanakkale Belediyesi, Koronavirüs salgını döneminde kentlilere en fazla hizmet veren kurumların da başında geliyor.

Çanakkale Belediyesi’nin haberine göre; Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınına yönelik tedbirler kapsamında öncelikle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyacı olan tüm vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ülke genelinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubuna Çanakkale Belediyesi olarak katkı vermeyi sürdürüyor.

23 Mart 2020 tarihi itibariyle Çanakkale Belediyesi adına 7 koordinatör, 14 santral görevlisi, 4 şoför, 1 görevli ve 1 araç dönüşümlü olarak hizmet vermeye devam ediyor. Vefa Destek Grubu koordinasyonunda kentlilerden gelen talepler sisteme girilerek hizmetler yürütülüyor. Belediye tarafından mobil su yükleme, sıcak yemek desteği, çöp toplama gibi hizmetler sürdürülüyor; alışveriş taleplerine lojistik destek sağlanarak çalışmalara 24 saat katkı sağlanıyor.

Pandemi süresinin geçici bir dönem olacağı dikkate alınarak; işbirliği ve koordinasyon içinde kentlilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak çalışmaların yürütülebilmesi için Çanakkale Belediyesi tüm imkanlarını kullanmaya devam ediyor.

Kentliler, 112 numaralı hattı aradıklarında Vefa Sosyal Destek taleplerinin haricinde ACİL durumlarında Polis imdat, Jandarma imdat, tüm Sağlık hizmetleri (ambulans), Sahil Güvenlik, Yangın ihbar, Orman Yangın ihbar ile ilgili tüm birimlere de tek numara ile ulaşabilirler.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com