Uzaktan eğitimde ÇOMÜ farkı

Koronavirüs salgını nedeniyle, üniversiteler uzaktan eğitimle öğrenim faaliyetlerine devam ediyorlar. Uzaktan eğitimde yapılan istatistiklere göre Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bir hayli önde görüldü. ÇOMÜ canlı sınıf uygulaması yapılan ders sayısı sıralamasında Türkiye 5.si oldu.

Koronavirüs belası ile uğraştığımız bu günlerde alınan bir kararla eğitime ara verilmişti. Uzun süredir okullarından uzak kalan öğrenciler için kurumlar uzaktan eğitim modeline geçmişlerdi. Okulda yapılan derslerin aynısını dijital platformda işleyen okullar, öğrenciler ile direk kontak kurmaya başladılar.

Uzaktan eğitimde ise ÇOMÜ bir adım  önde görüldü. ÇOMÜ’nün haberine göre; bu doğrultuda 23 Mart tarihinden itibaren teorik dersler ve derslerin teorik kısımları asenkron (eş zamanlı olmayan) ve 30 Mart tarihinden itibaren ise senkron (eş zamanlı) olarak uzaktan eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, “Üniversitelerde Küresel Salgın Sürecinde Uzaktan Öğretim Uygulamaları Anket Sonuçları”nda üç kategoride ön sıralarda yer aldı.

ÇOMÜ, devlet üniversiteleri arasında canlı sınıf uygulaması yapılan ders sayısı sıralamasında önlisans düzeyinde 5’inci lisans düzeyinde 7’nci ve tüm seviyelerde toplam canlı sınıf uygulaması yapılan ders sayısı sıralamasında 7’nci oldu.

“Rektör Prof. Dr. Murat herkese teşekkür etti”

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, bu başarıda emeği geçen akademisyenden, idareciye, teknik personelden öğrenciye kadar herkese teşekkür etti.