Neşelendik

Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 14 yaş ve altı minikler, dün saat 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıktılar. Günlerdi evlerinde duran ve bir hayli sıkılan çocuklar Çanakkale’de tozu dumana kattılar. Mutlulukları ve neşeleri yüzlerine yansıyan minikler özellikle Cumhuriyet Meydanı’nda doyasıya eğlenirlerken, büyüklerde onların mutluluklarına ortak oldular. Çanakkale dün deyim yerindeyse neşelendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, salgının bulaşıcılığını minimuma indirmek için bazı yaş gruplarına sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. 0-14 yaş altı, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar yasak kapsamında olup günlerdir evlerinde vakit geçiriyorlardı. 10 Mayıs Pazar günü 65 üstü vatandaşlar sokağa çıkabilmişler ve ortaya ilginç görüntüler çıkmıştı.

Dün ise saat 11.00-15.00 arasında, minikler 0-14 yaş arası çocuklar kendilerini sokağa attılar. Uygulama oldukça beğenilirken, 11.00 olduğu anda sokaklar bir anda coşkulu miniklerle doldu. Ailelerinin gözetimi altında, maskeleri ile Cumhuriyet Meydanı’nda vakit geçiren minikler eğlenceli görüntüler oluşturdular.

Hava sıcaklığının 25 derece olduğu Çanakkale’de çocuklar şortları, tişörtleri ve maskeleri ile deyim yerindeyse tozu dumana kattılar.

“Belediye bu güne balonları ile destek oldu”

Öte yandan Çanakkale Belediyesi tarafından oluşturulan ekiplerce, kentin belli başlı bölgelerinde miniklere balonlar dağıtıldı. Çok sayıda balonun dağıtıldığı Cumhuriyet Meydanı’nda, kostümlü personellerde zaman zaman miniklerin neşelerine ortak oldular.  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da kordon boyunda çocuklara bizzat balon dağıttı.

Tunahan Ünsal