“Hiç yaşamadığımız bir süreç yaşıyoruz”

Çanakkale ekonomisinin baş aktörleri geçtiğimiz gün AK Parti Milletvekilleri ile telekonferans yoluyla gerçekleşen toplantıda bir araya geldiler. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Biga ve Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile online bir şekilde ekonomik politikaları istişare ettiler. Turan gerçekleşen toplantıda, “Daha önce hiç yaşamadığımız bir süreç yaşıyoruz” ifadesinde bulundu.

Geçtiğimiz gün saat 14.00’te gerçekleşen video konferansta, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Çetin ve Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay hazır bulundu. Video konferansın moderatörlüğünü ise Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen üstlendi.

Toplantıda Oda ve Borsa başkanları mücbir sebep kapsamının genişletilmesi başta olmak üzere KGF kredileri, TOBB Nefes Kredisi, Buğday taban fiyatı, TMO alım politikaları, Canlı hayvan pazarı, Mevsimlik İşçiler, İflas Erteleme, Çek Sicil Affı, Dükkan Kiraları, BDDK kararları gibi konularda görüşlerini iletti. Vekiller ile birlikte başkanlar ve Çanakkale’nin ekonomi temsilcileri tedbirler başta olmak üzere farklı konularda istişarelerde bulundular.

Çanakkale ili oda ve borsaları istişare toplantısında korona virüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar ile mevcut durum değerlendirmesi yaptılar.

“İleriki zamanı öngörerek tedbirler almalıyız”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, gerçekleşen telekonferansta, “Ekonomik tedbirler ile ilgili işin esası istihdamın korunması, kollanması çok kıymetli. O yüzden KGF gibi, Kısa Çalışma Ödeneği gibi ekstra alternatifler yaratıldı. Bankaların motivasyonu arttırılmaya çalışıldı. KDV gibi muhtasar gibi vergiler ötelenmeye çalışıldı. Bir gerçekte var ki hiç yaşamadığımız bir süreç yaşıyoruz. O yüzden şimdiden ileriki zamanı öngörerek gerekli tedbirleri almamız gerekli” dedi.

“Yapacağımız çalışmalar Çanakkale’nin ileriye gitmesi içindir”

Telekonferans toplantısına katılan ve söz alan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise, “Korona virüs dolayısıyla yaşadığımız ve hayatımıza katkı sağladığını düşündüğümüz şeylerden biri de bugün yaptığımız online toplantılar oldu. Bundan sonrasında biz Ankara’da olsak ta her zaman Çanakkale milletvekilleriyiz. Yapacağımız her çalışmada Çanakkale’nin, Türkiye’nin biraz daha ileriye gitmesi içindir. Sizlerin görüşlerinizi çok önemsiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com