ULUFE Mİ?

Öncelikle şunu belirtelim. Devletin Salgın ile mücadelesini yüzde, yüz destekliyor ve başarılı buluyoruz. Dünyada bu mücadelede başarılı olan, birinci ülke olduğunu da söylemeliyiz. Yani, doğruya, doğru, eğriye eğri diyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma kısıtlamasının faydalı olup olmadığı konusunda bir bilgimiz yok. Hükümet açıkladı. Haftada bir gün 4 saat, yürüme mesafesinde dışarı çıkabilecekler. Buna Bilim kurulu karar verdi ise, onların bu kararının doğru olmadığını, uygulanabilir olmadığını da belirtmek isteriz. Şartları neymiş? Yürüme mesafesinde, evinin, sokağının orada. Yani git gel. Konya 6 saat. Araç kullanmak yok. Minibüse binmek yok. Bankta oturmak yok. Allah aşkına. Ulufe mi dağıtıyorsunuz? Alın izninizi, biz kullanmıyoruz .Ne demek? Cezaevinde görüşe mi çıkarıyorsunuz? Şunu adam gibi yapsanız ya. Deyin ki. Sabah 9 dan akşam 17 e kadar dışarı çıkabilecekler. Diğer vatandaşlar gibi. Bu corona dediğimiz meret,65 yaş üstünü tasnif dışı bıraktı. Daha doğrusu idarecilerimiz o hale getirdi. Hastalık bitse de, bundan böyle, bu yaş gurubu ikinci sınıf vatandaş olarak görülecek. Anlamak mümkün değil. Neymiş ? Dört saat dışarı çıkıp yürüyeceklermiş.Yani şimdi yaşlıları mı koruyorsunuz? Bırakın gezsinler. Haftada bir gün ,diğer insanlar gibi. Zaten ileri derecede kronik hastalığı olanlar, siz isteseniz de, dışarı çıkmaz, Çıkamaz. Pazara gitmek yok, Manava gitmek yok.Marketi gitmek yok.Bankta oturmak yok. Zaten Bank yok. Gül Allah gül. Neymiş. 65 Yaş üstüne iyilik yapılıyormuş. Ulufe mi dağıttınız şimdi.

 

KİMSE SOKAĞA ÇIKMAZ

Zannediyor musunuz ki, Pazar günü, yollar, sokaklar 65 yaş üstü insanlarımızla dolacak. Bakın, görün. Kimse böyle alçaltıcı bir rüşveti kabul etmeyecektir. Çocuk mu bunlar? Bayram şekeri mi veriyorsunuz? Dünyada yaşlılara yapılan. Böyle bir uygulama yoktur. Sonuçta, alınan bu ucube kararın gözden geçirilmesi şarttır. Sanki salgın bitmiş gibi, insanlar sokağa hücum ettiler. El ele, göz göze geziyorlar. Balık tutuyorlar. Piknik yapıyorlar. Neymiş?65 yaş üst vatandaşlar, haftada bir gün 4 saat yürüyeceklermiş. Hadinin oradan. Herhalde, kolluk kuvvetleri, bu işi de denetleyecek. O kadar işlerinin arasında. Kim sokağı ihlal etti? Çizgiyi geçti. Kim, başka mahallenin sınarlarına girdi? Kim markete girdi? Kim Pazara gitmeye yeltendi? Kim araç kullanmaya kalktı. Minibüsler, Metrobüsler, dolmuşlar durdurulup kontrol edilecek. Yaşlılar izini ihlal etmiş mi? Al sana yeni bir iş. Bilim kurulu işini iyi yapıyor ama65 yaş üstü insanların tamamının, yürüyemeyecek halde, kronik hastalığı olan, ayağı mezara sallanan insanlar olarak görüyor herhalde. Kendi içlerinde de 65 yaş üstü birçok insan var. Onlar da sıkıntı yok. Bakınız.65 yaşın üzerinde olup da, gençlere taş çıkartacak milyonlarca insan var. Gelin. bu işi bir daha düşünün. Şu 4 saat uygulamasını kaldırın. Kısıtlama devam ediyor deyin. Sizler, esas, Salgın bitti düşüncesi ile sokakları dolduran, Balığa giden, Piknik yapan insanları zaptı rapta alın önce.

Bugün Anneler günün.eli öpülesi annelerimizin gününü kutluyor,rahmeti rahmana kavuşanlara da Yüce Mevla’dan rahmet diliyoruz.Sağlıcakla kalınız.