Esnaf Kefaletten Esnafa Destek

Çanakkale Valiliği tarafından Çanakkale’de faaliyet gösteren 2 bin 860 Esnaf ve Sanatkâra 25 bin TL limitli toplam 70 milyon 667 bin 810 TL kredi desteği sağlandığı açıklandı.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Koronavirüs salgını nedeniyle alınan ekonomik tedbirler kapsamında esnaf ve sanatkârların faaliyetlerine destek olmak amacıyla geliştirilen Esnaf Destek Paketi ile 30 Mart tarihinden 6 Mayıs’a kadar, Çanakkale 8. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliğine bağlı Kooperatiflerce Çanakkale ilinde faaliyet gösteren 2 bin 860 Esnaf ve Sanatkâra 25 bin TL limitli toplam 70 milyon 667 bin 810 TL kredi desteği sağlandı.

Çanakkale Valiliği’nin haberine göre; Destek paketi ile devletin kamu sağlığını ve ekonomik istikrarını eşgüdümlü korumak üzere salgına karşı kararlılıkla yürüttüğü mücadelenin bir parçası olunması amaçlanmakta olup paket kapsamında Çanakkale 8. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliğine bağlı kooperatiflerce Esnaf ve Sanatkâra 36 Ay vadeli 6 Aya kadara ödemesiz 25 bin TL limitli İşletme Kredisi hizmeti sunulmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı desteği ile Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin kefaletiyle esnaflara kredi kullandırmaya yönelik uygulaması devam etmektedir.

 

Haber Merkezi