TBMM’nin açılışının 100. yılında sanal sergi düzenlendi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ndeki(ÇOMÜ)’deki öğretim elemanları ve bazı öğrenciler, TBMM’nin açılışının 100’üncü yılı sebebiyle sanal sergi düzenledi. Güzel Sanatlar Fakültesi sayfasında oluşturulan Sanal Galeri büyük ilgi gördü.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ndeki(ÇOMÜ)’deki öğretim elemanları ve bazı öğrenciler, TBMM’nin açılışının 100’üncü yılı sebebiyle sanal sergi düzenledi. Konuyla ilgili açıklama yapan ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Umut Germeç, şu ifadeleri kullandı: “Covid-19 salgını yüzünden, daha uzun bir süre yüz yüze olabileceğimiz kültür-sanat etkinliklerini gerçekleştiremeyeceğimizin bilincindeyiz. Eğitim alanında da kaçınılmaz olarak benimsediğimiz sanal yöntem bu süreçte sanatsal etkinliklerimiz ve iletişimimizi sürdürebileceğimiz biricik seçenek olarak önem kazanmıştır. Şu sıkıntılı günlerin hepimizi bir şekilde yapacaklarımızı ötelemeye koşullandırdığı ve olanakların belirsizleştiği bir bekleme hali içindeyiz. Bütün yurttaşlarca yapmamız gerektiği gibi sağlıklı, güzel günler için birbirimizi dinç tutacak bir etkileşim içinde olmamızın önemini de burada vurgulamalıyız.”

“BU ZOR FÜNLERDE SERGİ GÜÇ KAYNAĞIMIZ OLDU”

“Ulusal Egemenliğimizin 100. yılında gerçekleştirdiğimiz sanal sergi, fakültemizin bütün bölümlerinin katkı verdiği, birlikte yaratılmış bir olanak konumundadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulduğu günden beri ulusumuz için en yüce birlikteliğin çatısıdır. Barındırdığı anlam ve değer açısından da az zamanda birlikte gerçekleştirdiğimiz bu sergi için güç kaynağımız olmuştur. TBMM’nin açıldığı gün 23 Nisan, Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk tarafından yeryüzünün bütün çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir. Çocuklukları sanatlarını derinden etkileyen biz sanatçıların, çocuklularını yüreğinde koruyanların ve dünyanın bütün çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com