Tarih Kurumu’na atanan ‘Ensar’a Eğitim İş’ten tepki!

Çanakkale Eğitim İş Şubesi Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, son günlerde oldukça konuşulan Türk Tarih Kurumu’na yönelik ‘atama’ya ağır eleştirilerde bulunuldu. Açıklamada “Gurur kaynağı olan tarihimiz doğru aktarılsın ve resmiyete kavuşsun diye Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Türk Tarih Kurumu’nun başına, 45 çocuğuna yönelik cinsel istismar skandallarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’nın yöneticisi Ahmet Yaramış’ın atanmasını kınıyoruz” denildi.

Konuyla ilgili Eğitim İş tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi: “Bugüne dek Cumhuriyet tarihinden kurucusu Atatürk’ü anmadan bahsederek, vatanı satan padişahları adeta Kuva-yi Milliye’nin gizli şefi ilan ederek ulusal tarihimizi çarpıtan iktidar, tam da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümünden bir gün sonra, manidar bir hamle daha yapmıştır.”

ATAMANIN ZAMANINA DİKKAT ÇEKİLDİ
“Gurur kaynağı olan tarihimiz doğru aktarılsın ve resmiyete kavuşsun diye Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Türk Tarih Kurumu’nun başına, Ensar Vakfı’nın yöneticisi olan Ahmet Yaramış atanmıştır.”

“Yani aynı zamanda dünyaya armağan edilen tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ın hemen ertesinde, bu ülkenin 45 çocuğuna yönelik cinsel istismar skandallarıyla gündeme gelen sözde bir vakfın yöneticisi, devletin en önemli ve en köklü kurumlarından birinin başına getirilmiştir!”

“ATATÜRK’ÜN KURDUĞU KURUMUN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ DURUMU KINIYORUZ”
“Eğitim-İş olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla yapılan bu atamayı kınıyoruz! Devletin atamalarda hakkaniyetli davranması anlamına gelen liyakat yok sayılarak gerici vakıf ve derneklerin atamalarda referans kabul edilmesini kınıyoruz! Bizzat Atatürk’ün kurdurduğu bu kurumun düşürüldüğü durumu kınıyoruz! Günbegün bir kamu hizmeti olması gereken eğitime, hukuksuz protokollerle paydaş edilen; tarikatların konsensüsü niteliğindeki vakıfların, bürokrasiye serpiştirilmesini kınıyoruz!”

“CUMHURİYET VE ATATÜRK SEVGİSİNİ İÇİMİZDEN SİLEMEYECEKSİNİZ”
“Ve uyarıyoruz: Güneşi balçıkla sıvayamazsınız! Tarihi yalanla değiştiremezsiniz! Makamları değiştirin, kitapları değiştirin ama her ulusal bayramda tekrar anlayacaksınız ki bu ülkenin insanlarının içinden Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini silemeyeceksiniz!”

“Ulusal tarihimize yönelik sabotaj timleri varsa, görevi zamanında bizzat Başöğretmen’den aldığı için gelecek nesillere tarihi dosdoğru anlatacak eğitim neferleri de var!”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com