3. Dijital Sergi açıldı

Çanakkale Troia Vakfı’nın başlattığı “Dijital Sergi” serisi büyük bir hızla devam ediyor. Serinin 3. Sergisi “Troia Hazineleri”, 22 Nisan’da açıldı ve 30 Nisan’a kadar devam edecek.

 

Troia Vakfı, kendi internet sitesi üzerinden açtığı dijital sergilere bir yenisini daha ekledi. Daha önce iki dijital sergi hayata geçirilirken, bu sefer üçüncü sergi olan Troia Hazineleri, 22 Nisan’da açıldı. Sergi dijital ortamda 30 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

 

“Troia Hazineleri” adıyla açılan serginin davetiyesinde Troia Vakfı Yönetim Kurulu adına şu sözlere yer verildi; “Salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızın evde daha iyi vakit geçirebilmeleri adına Vakfımız tarafından “Troia Hazineleri” isimli “dijital sergi 3” açılacaktır. Sergimizi Vakıf internet sitesini ziyaret ederek görebilirsiniz. İyi ve sağlıklı zaman geçirmeniz dileğiyle.”

 

Troia Hazinelerinin bulunması, kaçırılış öyküsü ve görülen davalarla ilgili bilgilerin de yer aldığı bir tanıtım metni ile başlayan sergi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi, Troia Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Troia Hazineleri kitabının yazarı Doç. Dr. Göksel Sazcı, Gazeteci Murat Kıray ve Ressam Hakan Yeleş’in desteğiyle hazırlandı.

 

22 Nisan 2020 tarihinde açılan sergi 30 Nisan 2020 tarihine kadar gösterimde kalacak. Sergiye Troia Vakfı’nın  www.troiavakfi.com/sergi/ internet sitesi üzerinden ulaşılabilir.

 

 

 

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com